Parenting

Dlaczego kochamy jednorożce? "Są bardzo mocno zakorzenione w dziecięcym świecie"

Parenting

Autor:
Adam
Barabasz
Dlaczego dzieci kochają jednorożce?

Nikt ich nie widział, ale każdy wie, jak wyglądają. Jednorożce rozpalają wyobraźnię ludzi od starożytności. Te bajkowe stworzenia opanowały popkulturę lata temu i nie zamierzają się z niej prędko wynosić. O ich fenomenie rozmawiamy z Bogną Bojanowską, redaktor naczelną magazynu dla mam, oraz aktorką Katarzyną Kołeczek jej córką 4-letnią Marianną.

Międzynarodowy Dzień Jednorożca

Nie wiadomo kiedy i gdzie wystartowała moda na jednorożce, ale jedno jest pewne - porwała cały świat. Kolejne firmy dołączają do tego trendu, który jest z nami już dobrych kilka lat, dołączają coraz to nowe branże. Szaleństwo na te tęczowe postacie dotyczy zarówno chłopców i dziewczynki tutaj nie ma podziału na płeć.

- Jednorożec jest bardzo mocno zakorzeniony w dziecięcym świecie - mówi Katarzyna Kołeczek. - Jest w wielu nie tylko bajkach, ale też edukacyjnych rzeczach podkreśla.

Jednorożce to motyw unisex. Oferta jest tak bogata, że każdy miłośnik tych pięknych stworzeń znajdzie coś dla siebie. Moda na jednorożca nie zna też wieku. Dorośli również bez problemu znajdą coś dla siebie. Na pewno w rozwoju miłości do tych magicznych stworzeń pomogły gwiazdy poprzez ubieranie się w tęczowe barwy, czy tworzenie o jednorożcach piosenek. To one wykreowały modę na noszenie jednorożców o każdej porze dnia i na każdą okazję. Wiele branż bardzo szybko podchwyciło ten temat i wykreowało "jednorożcową" modę. Hasztag #unicorn na Instagramie ma dzisiaj 16 mln postów. To pokazuje skalę tego trendu, który wcale się nie zatrzymuje.

Impreza z motywem jednorożca

Dzień jednorożca można świętować przez cały rok, a doskonałym pretekstem do wkroczenia w bajkowy świat są urodziny. Można się przebrać za to niezwykłe stworzenie, przygotować tort lub zadbać o magiczne dekoracje. Tak też postanowiła zrobić Bogna Bojanowska.

- Niedawno świętowałam 5. urodziny córki i ona miła wszystko "jednorożcowe": tort, dekoracje - wylicza. - Jestem wielką fanką kreatywnych zabawek. Mamy też ubrania w jednorożce, buty, elementy do pokoju, śpiworki, bidony. Na imprezy są talerzyki, serwetki, pinaty - dodaje.

Jednorożce mają też jedną niewątpliwą zaletę - nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Bo kiedy ona nas nie rozpieszcza, każdy sposób, żeby się oderwać jest na wagę złota.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości