41-latek jest ojcem ponad 500 dzieci. Teraz stanie przed sądem

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
wp.pl
Co oprócz brzucha rośnie w ciąży…
Co oprócz brzucha rośnie w ciąży…Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Jeden z holenderskich ginekologów stanie przed sądem. Mężczyzna jako dawca nasienia miał spłodzić ponad pół tysiąca dzieci. Sprawę zgłosiła m.in. jedna z matek. Kobieta domaga się, aby lekarz otrzymał zakaz dalszego oddawania nasienia.

Ginekolog spłodził ponad 500 dzieci

Donorkind, fundacja, która zrzesza dzieci dawców spermy, podała, że 41-letni ginekolog z Hagi ma ponad 500 dzieci na całym świecie. Stowarzyszenie ginekologów NVOG ustaliło natomiast, że mężczyzna tylko w 2017 roku spłodził w holenderskich klinikach 102 potomków.

Zgodnie z holenderskim prawem dawca nasienia może mieć maksymalnie 25 dzieci.

Ginekolog stanie przed sądem

Gazeta "De Volkskrant" podaje, że fundacja Donorkind oraz kobieta, która dzięki nasieniu mężczyzny ma dwójkę dzieci zgłosiły sprawę do sądu. Chcą, aby otrzymał on zakaz dalszego oddawani spermy oraz domagają się zniszczenia istniejących już próbek. - To może być trudne dla psychiki dzieci, że ich ojciec spłodził tak wiele potomstwa - powiedziała Ties van der Meer, prezes fundacji Donorkind.   Warto też dodać, że bardzo prawdopodobne jest, że dzieci ginekologa będą wchodziły ze sobą w bliskie relacje, nie mając pojęcia o swoim pokrewieństwie. To, jak podkreśla van der Meer, jest "genetycznie niebezpieczne". 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Oscar Wong/Getty Images

Pozostałe wiadomości