Czy warto zapisać dziecko na treningi hokeja na lodzie? "Uczy dyscypliny i współzawodnictwa"

Autor:
Justyna
Piąsta
Hokej to świetna frajda dla każdego
Hokej to świetna frajda dla każdego Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Hokej na lodzie to sport zespołowy, który łączy aktywność fizyczną ze świetną zabawą i ma dobry wpływ na rozwój dzieci. O tajnikach tej dyscypliny opowiedzieli w Dzień Dobry TVN eksperci Tomasz Wołkowicz i Przemysław Odrobny.

Hokej na lodzie dla dzieci

Hokej jest treningiem ogólnorozwojowym, który zwiększa refleks, szybkość i uczy pracy zespołowej. W naszym studiu najmłodsza drużyna warszawskich hokeistów pokazała, co potrafi.

- Ten sport może uprawiać każdy. Do naszej akademii przyjmujemy dzieci, które ukończyły 4. rok życia - powiedział Tomasz Wołkowicz, trener, wieloletni reprezentant Polski w hokeju na lodzie, dyrektor sportowy Akademii Hokejowej. - Mogą przychodzić dziewczynki, chłopcy. Nie muszą potrafić jeździć na łyżwach, ważne, żeby przyszli i mieli chęć do treningu. To jest najważniejsze - podkreślił.

Rodzice młodych zawodników nie muszą się bać, że dzieci zrobią sobie krzywdę na lodzie.

- Hokej dziecięcy jest bardzo bezpieczną grą. Jest to sport bezkontaktowy w tym wieku minihokejowym. Nie mamy o co się obawiać. Można powiedzieć, że u najmłodszych dzieci jest to sport bez kontuzji, bo dzieci są tak ubrane, mają tyle ochronnego sprzętu, że nic im się nie stanie, nawet jeśli się wywrócą lub zderzą ze sobą - wskazał Wołkowicz.

Zalety hokeja na lodzie

Jakie korzyści płyną z uprawiania tej dyscypliny?

- To najszybszy sport zespołowy na świecie. Hokej to jest szkoła życia. Młodzi adepci od początku uczą się dyscypliny, higieny życia, współzawodnictwa. Dzieci mają nowych kolegów, koleżanki. Oczywiście rozwija też fizycznie - podkreślił Przemysław Odrobny, trener bramkarzy, były reprezentant Polski w hokeju na lodzie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości