Mała Gaja walczy z zespołem Retta. Rodzice apelują o pomoc. "Nie mamy czasu"

Gaja_1
Pomoc potrzebna od zaraz
Źródło: Dzień Dobry TVN
Gaja Starecka za trzy dni kończy dwa latka. Jej rodzice apelują o pomoc. Dziewczynka, u której zdiagnozowano zespół Retta już za kilka godzin poleci do Stanów Zjednoczonych, by walczyć o zdrowie. Potrzebne są jednak ogromne pieniądze.

Mała Gaja potrzebuje pomocy

Zespół Retta jest to choroba, która odbiera dzieciom wszystkie nabyte umiejętności, powoduje niepełnosprawność. Jak przyznał tata Gai, w chorobę tę wpisana jest padaczka oraz wiele chorób towarzyszących.

- Dzisiejszy dzień jest dla nas bardzo ważny, wierzymy, mamy bardzo dużą nadzieję, bardzo silną determinację, żeby ten dzień dzisiaj i kolejne były nowym etapem walki naszej, walki Gai o zdrowie, o pokonanie tej choroby. I wierzymy naprawdę, że tak może się stać – powiedział Adam, tata Gai.

Mama dziewczynki dodała zaś, że na razie wszystko idzie w dobrym kierunku, a rodzina działa według planu.

- Postanowiliśmy, że jak Gajka będzie miała dwa lata, a właśnie ma urodziny w poniedziałek, to zacznie brać ten lek – dodała mama.

Czas na wagę złota. Trwa zbiórka dla Gai

Teraz rodzina najbardziej potrzebuje pieniędzy, bowiem leczenie jest bardzo kosztowne. Miesięczna terapia kosztuje około 130-140 tysięcy złotych. - W tej chwili dzięki Państwa wsparciu, za które całego serca dziękujemy, udało nam się zebrać kwotę, która wystarczy nam na pięć miesięcy leczenia – powiedział tata.

Choć rodzicom nie udało się zebrać całej kwoty, podejmują ryzyko i ruszają z córką do Nowego Jorku. Mama dziewczynki dodała bowiem, że liczy się każdy miesiąc, gdyż regres w chorobie może nastąpić w każdej chwili.

- Możesz ćwiczyć, robić różne rzeczy, codzienne rehabilitacje, ale jutro po prostu dziecko przestaje pewne rzeczy robić, dlatego nie mamy czasu. Już przeżyliśmy jeden regres. Wierzymy, że ze wsparciem na pewno nam się uda nie przerywać tej terapii. Zbierzemy na szósty, na siódmy, na dziewiąty miesiąc i tak dalej i w końcu będzie terapia genowa, a Gajka będzie zdrowa – powiedziała mama.

Każdy może dołożyć cegiełkę do zbiórki i pomóc małej Gai. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz