Dziecko

Czy 1 czerwca jest dniem wolnym od szkoły?

Dziecko

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
edziecko.pl
Dzieci w szkole

Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Z tej okazji wielu uczniów zadaje sobie pytanie, czy jest to dzień wolny od szkoły. W niektórych placówkach uczniowie mogą mieć inne zajęcia niż lekcje. Czy jednak 1 czerwca jest dniem wolnym od szkoły?

1 czerwca - czy jest to dzień wolny od szkoły

Już wkrótce wakacje i wielu uczniów nie może doczekać się wolnego. Wcześniej, 1 czerwca, przypada Dzień Dziecka. Z tego powodu część osób zastanawia się, czy w tym dniu idzie się do szkoły. Chociaż jest to święto wszystkich dzieci, to w szkołach nie jest to dzień wolny. Mimo to nauczyciele często starają się w tym dniu organizować specjalne zajęcia, które umilają czas w placówce.

Szkoła

Uczniowie o zmianach w edukacji
Uczniowie o zmianach w edukacjiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Dzień Dziecka może być wolnym od szkoły dwóch przypadkach: gdy wypada on w weekend lub taka decyzja zostanie podjęta wewnętrznie. Dyrektor może zarządzić dzień wolny od szkoły - na ten cel ma do wykorzystania tzw. dni dyrektorskie (od 4 do 10 dni). Jednak w tym czasie nauczyciele nie mają wolnego, a placówka a ma obowiązek zapewnić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. W praktyce oznacza to, że w części szkół uczniowie w Dzień Dziecka rzeczywiście nie będą mieli lekcji. Należy jednak pamiętać, że nie jest to odgórna wytyczna.

Dzień Dziecka w szkole - obchody

W Dzień Dziecka szkoły najczęściej organizują różnego rodzaju atrakcje lub specjalne zajęcia zamiast lekcji. Rada pedagogiczna z okazji 1 czerwca często proponuje uczniom rozmaite wyjścia, np. wycieczki do muzeów lub kina. Z tej okazji organizowane są również atrakcje w Domach Kultury i innych placówkach prowadzący dodatkowe zajęcia dla dzieci. 

Ponadto, uczniowie już 25 czerwca rozpoczną wakacje, a zatem dodatkowy dzień wolny wydaje się w tym terminie zbędny. Do końca roku szkolnego zostało 18 dni (bez weekendów). Dokładny czas dzielący uczniów od letniego wypoczynku jest odmierzany tutaj.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wavebreakmedia/Getty Images

Pozostałe wiadomości