Nie pozwala żonie pojechać na wakacje. "Nasze dziecko wciąż jej potrzebuje"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
gazeta.pl
Symbol wiecznej miłości
Symbol wiecznej miłościDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Pewna świeżo upieczona mama planowała wyjechać na wakacje tylko z przyjaciółką. Kobieta chciała w końcu odpocząć od opieki nad dzieckiem i nabrać sił. Niestety pomysł nie wszystkim się spodobał. Mąż 34-latki nie zgadza się na tę podróż.

Czy kobieta może pojechać na wakacje bez dziecka i męża?

Historia młodej kobiety i jej męża została opisana na platformie Reddit, później rozpowszechnił ja portal Fox News. Serwis opisuje, że 34-latka 16. miesięcy temu została mamą. By wyrwać się od codziennych obowiązków i opieki nad dzieckiem, postanowiła wyjechać na wakacje tylko w towarzystwie przyjaciółki. Mąż kobiety uważa jednak, że to niedorzeczny pomysł.

- Żona powiedziała mi, że tego lata chce nagrodzić siebie za ostatnie miesiące zagranicznymi wakacjami z samą sobą i przyjaciółką. Mówi, że na to zasłużyła, że nigdy nie była za granicą i musi to zrobić teraz, zanim będzie za późno - napisał mężczyzna na platformie Reddit. Jak dodał, zgadza się z tym, że należy jej się odpoczynek, jest jednak zdania, iż zostawienie go samego na tydzień z małym dzieckiem jest niedorzeczne. - Nasze dziecko wciąż jej potrzebuje. W tej sytuacji musiałbym wziąć tydzień wolnego - tłumaczył i wyznał, że jest zaniepokojony tym, że w jego ukochana w ogóle wpadła na taki pomysł. 

Co ciekawe, mężczyzna nie był zadowolony również z faktu, że w czasie nieobecności żony w opiece nad dzieckiem pomogłaby mu teściowa. - Co się stanie, jeśli nasze dziecko zachoruje? A co jeśli wydarzy się dosłownie jakikolwiek wypadek? Powiedziałem jej, że gdyby role się odwróciły, absolutnie nie zgodziłaby się na mój wyjazd na cały tydzień na wakacje - stwierdził.

Wakacje bez dziecka i męża. Czy kobieta ma do tego prawo?

Jak nietrudno się domyślić, post zamieszczony przez mężczyznę wywołał ogromne poruszenie wśród internautów. Wielu komentujących zasugerowało, aby skupił się na ratowaniu małżeństwa i pozwolił żonie na wyjazd. - Powiedz, żeby bawiła się dobrze i podziękuj teściowej za pomoc - radził jeden z użytkowników platformy.

Kolejny pokusił się o stwierdzenie, że mężczyzna jest niedojrzały i nie dorósł do roli ojca, skoro boi się zostać sam z maluchem. - Dziecko nie jest noworodkiem. Czemu nie możesz zająć się swoją pociechą przez tydzień? To tydzień, nie miesiąc! - czytamy w komentarzu.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: 5m3photos/Getty Images

Pozostałe wiadomości