Urodziła umięśnione dziecko. "To dziecko jest silniejsze ode mnie"

noworodek
Urodziła umięśnione dziecko
Źródło: Jose Luis Pelaez Inc/Getty Images
Yoana Banda przez całą ciążę była aktywna fizycznie. Kobieta odwiedzała siłownię, podnosiła ciężary, robiła przysiady oraz tzw. brzuszki. Kiedy została już mamą, zamieściła w sieci nagranie, w którym pokazała jak trenowała, ale przede wszystkim pochwaliła się, jak bardzo umięśnione jest jej dziecko.

Matka podnosiła ciężary w czasie ciąży

Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Yoana Banda niedawno została mamą. Kobieta przez całą ciążę była aktywna fizycznie. Chodziła na siłownię, podnosiła ciężary, ćwiczyła ze sztangą, robiła skłony, przysiady oraz brzuszki. Relacje ze swoich treningów zamieszczała na popularnej platformie TikTok.

Ciążowe tematy dla młodej mamy

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Położna na medal
Położna na medal
Trening w ciąży dla początkujących
Trening w ciąży dla początkujących
Kamila Kamińska o duli
Kamila Kamińska o duli
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Szaleństwo hormonów w ciąży
Szaleństwo hormonów w ciąży

Kiedy jej córka przyszła na świat, dało się zauważyć, że dziewczynka ma wyraźnie zarysowane mięśnie na rękach. Świeżo upieczona mama postanowiła to uwiecznić. Nagrała wideo, na którym zestawiła swoje treningi ze zdjęciami malucha. Film opatrzyła żartobliwym komentarzem: "Kiedy podnosisz ciężary przez całą ciążę i twoja córka rodzi się umięśniona".

Czy noworodek może być umięśniony?

Zamieszczone przez młodą mamę nagranie zrobiło w sieci furorę. Wielu internautów nie mogło uwierzyć, że małe dziecko może mieć takie mięśnie. - "To dziecko jest silniejsze ode mnie", "Noworodek ma lepsze mięśnie niż ja", "To się nazywa boost na start", "Obecnie jestem w 35. tygodniu ciąży i oglądam to z paczką chipsów na brzuchu" - czytamy w komentarzach pod postem.

Trzeba jednak podkreślić, że nie ma żadnych dowodów na to, że aktywność fizyczna matki w czasie ciąży wpływa na masę mięśniową dziecka. Sport w ciąży jest nie tylko dozwolony, ale także wskazany. Każda przyszła mama - nawet, ta, która trenowała przed zajściem w ciążę - powinna skonsultować się z lekarzem i w porozumieniu z nim ustalić intensywność treningu. Odpowiednio dobrana aktywność przyniesie korzyści zarówno matce, jak i dziecku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jose Luis Pelaez Inc/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości