Jest nowy trop w sprawie Iwony Wieczorek. Policja publikuje zdjęcie

Iwona Wieczorek
Nowy wątek ws. Iwony Wieczorek
Źródło: TVN24/x-news
Sprawa Iwony Wieczorek nieustannie budzi emocje. Dziewczyna zaginęła niemal 14 lat temu w Trójmieście. Ostatnio pojawił się nowy trop związany z tym zdarzeniem. Policja opublikowała zdjęcie i prosi, by zgłaszały się osoby, które mogą znać kierowcę białego samochodu.

Historia Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Nastolatka bawiła się wtedy w jednym z sopockich klubów. Z relacji jej znajomych wynika, że niespodziewanie postanowiła się od nich odłączyć i sama wrócić do domu, do którego już nie trafiła. Monitoring miejski ostatni raz zarejestrował ją przy wejściu nr 63 na plażę w Gdańsku.

Dalszą część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Justyna Mazur, autorka podcastu "Piąte: nie zabijaj" opowiada o niewyjaśnionych zbrodniach.
Co się stało z Iwoną Wieczorek?
Justyna Mazur o sprawie Iwony Wieczorek, Joanny Matjaszek i Małgorzaty Śnieguły.
Źródło: Dzień Dobry TVN

Sprawa zaginięcia dziewczyny pozostaje nierozwiązana od czternastu lat. Zarówno śledczy, jak i jej rodzina nie ustają w poszukiwaniu odpowiedzi na kluczowe pytania - co się stało pamiętnej nocy i gdzie jest Iwona Wieczorek?

W historii tej nie brakuje różnorodnych wątków. Śledczym udało się dotrzeć do osób, które miały kontakt z nastolatką, między innymi do jej byłego chłopaka, Patryka. Mężczyzna miał być wielką miłością mieszkanki Trójmiasta. - To jedna z najbardziej tajemniczych postaci w sprawie jej zaginięcia. Nie mówił, co robił w noc zaginięcia, podał kilka różnych wersji wydarzeń, tak samo jak jego koledzy, z którymi wtedy przebywał. Na jego korzyść przemawiają logowania telefonu - powiedział przed laty dziennikarz Mikołaj Podolski.

- Nigdy nie rozmawiał z mediami, w pierwszych dniach po zaginięciu nie pomagał w poszukiwaniach, a śledczym podał kilka różnych wersji, tak samo, jak jego koledzy, z którymi przebywał - dodał.

Nowy trop w sprawie Iwony Wieczorek

Teraz, po czternastu lat od wydarzeń z nocy 16 na 17 lipca, pojawił się nowy trop.

- Policjanci ze stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, którzy prowadzą tę sprawę, uzyskali informację, że związek z zaginięciem kobiety może mieć kierowca białego Fiata Cinquecento - podała policja w komunikacie.

Funkcjonariusze zaznaczyli, że pojazd przemieszczał się 17 lipca 2010 roku o godzinie 5:07 w Gdańsku ulicą Pomorską w rejonie Parku Regana.

- Każda osoba, która ma informację o wspomnianym samochodzie i jego kierowcy, proszona jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi poszukiwania na nr tel. 506582722, bądź kontakt z najbliższą jednostką policji - podkreśla policja.

Nowy trop w sprawie Iwony Wieczorek. Policja opublikowała zdjęcie.
Komunikat policji w sprawie Iwony Wieczorek
Nowy trop w sprawie Iwony Wieczorek. Policja opublikowała zdjęcie.
Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: Komenda Stołeczna Policji, rmf24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości