- Podczas wesela we Francji doszło do strzelaniny. Zamaskowani napastnicy zaczęli strzelać do uczestników przyjęcia.
- 27-letnia panna młoda zmarła na skutek strzału. 3 osoby zostały ranne.
- Trwa policyjna obława. Wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa i usiłowania zabójstwa przez zorganizowaną grupę przestępczą.
Dalszą część artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.
Zbrodnia na weselu we Francji
W niedzielę, 22 czerwca około godz. 4:30, kiedy państwo młodzi opuszczali salę weselną, doszło do makabrycznej zbrodni. Napastnicy, którzy byli zamaskowani, zaczęli strzelać do uczestników przyjęcia.
Jak podaje agencja informacyjna AFP, 27-letnia panna młoda zmarła na skutek strzału. Jeden z domniemanych napastników również zginął. Poważnie ranni zostali 25-letni pan młody oraz 13-letnie dziecko. Lekkie obrażenia odniosła także kobieta, która była gościem na weselu.
Według francuskich mediów, strzelanina mogła mieć związek z narkotykowymi porachunkami. Prokurator Florence Galtier przekazała, że sprawcy przyjechali na miejsce zdarzenia samochodem i mieli przy sobie kilka rodzajów broni. Po strzelaninie uciekli pieszo.
Strzelanina podczas wesela
Trwa obława policyjna w celu ustalenia miejsca pobytu napastników. Wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa i usiłowania zabójstwa przez zorganizowaną grupę przestępczą. Serwis BBC ustalił, że w sali weselnej w chwili ataku znajdowało się 28 osób.
Makabryczna zbrodnia wstrząsnęła mieszkańcami niewielkiej wioski Goult, która mieści się w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże.
- Sala została zarezerwowana w marcu przez osoby, które nie mieszkają w gminie. Jestem oburzony - powiedział burmistrz Didier Perello dla BBC.
Guillaume Molinas, właściciel restauracji w Goult, obawia się, że śmiertelny atak przyniesie złą sławę wiosce liczącej około 1000 mieszkańców. - Ostatnie tego typu poważne wydarzenie w tej miejscowości miało miejsce 125 lat temu - przekazał.
Zobacz także:
- 4-miesięczny Oskar zmarł w rodzinie zastępczej. Jest śledztwo prokuratury
- Zastrzelona kobieta na parkingu w Małopolsce. "Mąż w przeszłości miał się znęcać"
- Doktorant prestiżowej uczelni skazany na dożywocie. Odurzał i gwałcił młode kobiety
Autor: Justyna Piąsta
Źródło: BBC
Źródło zdjęcia głównego: Andersen Ross/Getty Images