Newsy

Przerwa świąteczna 2021. Kiedy się zaczyna i ile potrwa? W tym roku będzie zaskakująco długa

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Diana
Ryściuk
Dziecko maluje choinkę

Przerwa świąteczna w 2021 roku płynnie przechodzi w aż dwa następujące po sobie wolne dni nowego, 2022 roku, ponieważ 2 stycznia wypada w niedzielę. Przez ile łącznie dni uczniowie będą mogli odpoczywać od szkoły?

Przerwa świąteczna 2021 - od kiedy?

Po długim weekendzie listopadowym najbliższa dłuższa przerwa od zajęć szkolnych będzie miała miejsce pod koniec grudnia. Przerwa świąteczna potrwa od 23 do 31 grudnia 2021 roku czyli 9 dni, ale wydłuży się do 11, ponieważ 1 stycznia wypada w sobotę, a 2 w niedzielę. Na zajęcia uczniowie powrócą w poniedziałek, 3 stycznia. Dodatkowo 6 stycznia 2022 roku jest dniem ustawowo wolnym od pracy, zatem uczniowie również nie będą mieli wtedy lekcji.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, chociaż wolne zaczyna się od 23, to dzieci ostatni raz zobaczą się w szkołach 17 grudnia, ponieważ od 20 zostały zarządzone zajęcia zdalne w całej Polsce. Ta forma nauczania będzie obowiązywała do 9 stycznia 2022 roku.

Bezpieczny powrót ze szkoły
Bezpieczny powrót ze szkołyŹródło: Dzień Dobry TVN

Przerwa od nauki pod koniec kalendarzowego roku jest bardzo wyczekiwana przez uczniów, ponieważ w tym okresie mają zwykle dużo nauki, różnego typu sprawdzianów, związanych ze zbliżającym się końcem semestru i wystawianiem semestralnych ocen ze wszystkich przedmiotów.

Po przerwie świątecznej ferie zimowe

Po przerwie świątecznej, z początkiem 2022 roku, uczniów czekają również dwutygodniowe ferie zimowe. W przeciwieństwie do ubiegłego roku, będą przebiegały kolejno w czterech terminach dla poszczególnych województw.

Sprawdź kalendarz wszystkich dni wolnych i harmonogram ferii w roku szkolnym 2021/2021

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: LEREXIS/Getty Images

Pozostałe wiadomości