Pogoda w niedzielę 26 marca. Gdzie może zagrzmieć?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo/IMGW
Prognoza pogody na 25, 26, 27 marca 2023
Prognoza pogody na 25, 26, 27 marca 2023x-news/TVN Meteo
wideo 2/11

W kraju zapanowały niże atlantyckie, a to oznacza możliwe ochłodzenie oraz przelotne opady deszczu, a nawet burze. Gdzie może padać, a gdzie zagrzmi? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę 26 marca 2023 r. 

Prognoza pogody na niedzielę 26 marca

W niedzielę w całym kraju będzie dużo chmur, a dodatkowo w ciągu dnia wystąpią przelotne opady deszczu. We wschodniej Polsce może zagrzmieć. Temperatura maksymalna od 8 st. C na Suwalszczyźnie, 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej, 10 st. C w centrum, 12 st. C na Podkarpaciu i najcieplej będzie na Dolnym Śląsku - do 13 st. C. Wiatr umiarkowany, a na wschodzie okresami dość silny - może rozwijać prędkość do 40-60 km/h. 

Pogoda w niedzielę 26 marca 2023 r. - Warszawa

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Termometry w dzień wskażą do 10 st. C. W nocy nieco chłodniej, bo do 5 st. C i wciąż dużo chmur, jednak bez opadów deszczu. Wiatr umiarkowany będzie wiał do 22 km/h. 

Prognoza alertów IMGW

W niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wydanie ostrzeżeń przed przymrozkami. W nocy temperatura przy gruncie może spaść poniżej 0 st. C w województwach: zachodnio-pomorskim, lubuskim (w północnych powiatach), wielkopolskim (w północnych powiatach), kujawsko-pomorskim (w północnych powiatach), pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim (w powiatach: suwalskim, Suwałki, sejneńskim, augustowskim), mazowieckim (w powiatach: żuromińskim i mławskim), a także w województwie dolnośląskim i opolskim. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej o pogodzie przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Ali Majdfar/Getty Images

Pozostałe wiadomości