Władze Zakopanego chcą pozbyć się śniegu. Zasypane są wyciągi, ulice i chodniki

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
TVN 24

W Zakopanem nie można narzekać na brak śniegu. Jest go tyle, że władze miasta planują go wywieźć. Na Kasprowym Wierchu w sobotę (21 stycznia) pokrywa białego puchu miała aż 1,5 metra grubości, a w stolicy Tatr 60 centymetrów.

Opady śniegu w Tatrach

W powiecie tatrzańskim opady śniegu nie ustępują od kilku dni. Na drogach warunki są bardzo trudne. Z drugiej strony to dobra wiadomość dla narciarzy. Na Kasprowym Wierchu jest już 1,5 metra śniegu, wiatr tworzy kilkumetrowe zaspy. Duża ilość białego puchu pozwoliła uruchomić trasy zjazdowe. W sobotę rano otwarto wyciąg krzesełkowy w Kotle Gorczykowym. Ten w Kotle Gąsienicowym był w tym samym czasie odkopywany spod śniegu.

Ferie zimowe

Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Na Kasprowym Wierchu nie można pokrywać tras sztucznym śniegiem ze względu na przepisy dotyczące ochrony przyrody. Dlatego wszyscy ci, którzy wybierają się w te rejony na ferie, z pewnością będą zadowoleni. Pogoda ma się nie zmienić. Synoptycy przewidują dalsze opady śniegu.

Usuwanie śniegu w Zakopanem

Śniegu w Zakopanem jest tak dużo, że służby nie nadążają z odśnieżaniem. Problem jest nawet na głównych ulicach, zalega tam nie tylko biały puch, ale też błoto pośniegowe. Pieszym trudno poruszać się po chodnikach, a na przystankach autobusowych są zaspy. Mieszkańcy i turyści przemieszczają się ulicą, co jest niebezpieczne. Władze miasta chcą w przyszłym tygodniu wywieźć śnieg.

W województwie małopolskim w sobotę od północy do godzin porannych straż pożarna interweniowała 1230 razy. Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim powalonych pod naporem śniegu drzew na jezdnie i chodniki, a także zerwanych linii energetycznych.

Więcej na ten temat przeczytasz na TVN 24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF / Getty Images

Pozostałe wiadomości