Ojciec Maciej Zięba nie żyje. Dominikanin zmarł po długiej walce z nowotworem

Maciej Zięba nie żyje, dominikanin
TVN24/x-news
O śmierci ojca Macieja Zięby poinformowali dominikanie na swojej stronie internetowej. "Pamiętajmy o nim w modlitwie" - czytamy w oświadczeniu.

Ojciec Maciej Zięba nie żyje

W wieku 66 lat zmarł we Wrocławiu ojciec Maciej Zięba – teolog, filozof i publicysta, dominikanin zmagał się z chorobą nowotworową - poinformowali w czwartek na swojej stronie internetowej wrocławscy dominikanie.

Z żalem informujemy, że dzisiejszej nocy, po wielu miesiącach walki z chorobą nowotworową, zmarł nasz współbrat Maciej Zięba OP. Pamiętajmy o nim w modlitwie

– napisali dominikanie.

Ojciec Maciej Zięba - biografia

Maciej Zięba urodził się 1954 roku we Wrocławiu; był teologiem, filozofem i publicystą. Ukończył fizykę na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1981 r. wstąpił do zakonu dominikanów, sześć lat później uzyskał święcenia kapłańskie.

Był działaczem opozycji antykomunistycznej w latach 70. i 80. – doradcą NSZZ "Solidarność" oraz dziennikarzem "Tygodnika Solidarność". Był założycielem i dyrektorem Instytutu Tertio Millennio w Krakowie oraz dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Autor wielu książek, m.in. "Papieska ekonomia. Kościół-rynek-demokracja".

Ojciec Maciej Ziębia: "Wiele razy liczyliśmy na pomoc i dlatego mamy moralny obowiązek pomóc innym ludziom w potrzebie". Zobacz wideo:

Zobacz także:

Autor: Paweł Jaskulski

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości