Pomyliła gaz z hamulcem i zdemolowała piętrowy parking. Auto przebiło ścianę budynku na wylot

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
feuerwehr-goslar.de
Noga na pedale samochodowym

Niebezpieczne sytuacje z udziałem kierowców zdarzają się nie tylko na drogach, ale także na miejscach postojowych. W jednej z niemieckich miejscowości 42-latka pomyliła gaz z hamulcem i wjechała w ścianę wielopoziomowego parkingu, przebijając ją na wylot. Kobieta doznała niewielkich obrażeń.

Niemcy: 42-latka pomyliła gaz z hamulcem i zdemolowała parking

We wtorek, 14 marca br. na wielopoziomowym parkingu w niemieckiej miejscowości Goslar rozegrała się dramatyczna scena. Kobieta siedząca za kierownicą samochodu osobowego pomyliła gaz z hamulcem i z impetem uderzyła w ścianę budynku. Na miejsce zostały wezwane służby. W interwencji brało udział siedem pojazdów straży pożarnej, policja i ratownicy medyczni.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Auto przebiło ścianę na wylot i utknęło między dwoma piętrami. Zagraniczne media donoszą, że gruz uszkodził dwa inne pojazdy na niższym poziomie parkingu.

Uderzyła w ścianę parkingu. Wyszła z auta o własnych siłach

Sprawczyni wypadku była w stanie opuścić pojazd o własnych siłach. Asekurowali ją przybyli na miejsce ratownicy. Stwierdzono u niej jedynie niewielkie obrażenia.

Strażacy podjęli się oceny uszkodzeń parkingu. Udało im się ustalić, że w wyniku zdarzenia nie została naruszona statyka budowli. Do dalszego użytku nie nadaje się za to auto 42-latki. Minęły ponad dwie godziny, zanim udało się wyciągnąć je ze ściany.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: feuerwehr-goslar.de

Źródło zdjęcia głównego: Shisanupong Khankaew/Getty Images/Facebook

Pozostałe wiadomości