Newsy

Handel w Wielką Sobotę. Do której otwarte będą sklepy?

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Diana
Ryściuk
kobieta robi zakupy w markecie

Święta Wielkanocne coraz bliżej. To tradycyjnie okres rodzinnych spotkań przy stole pełnym różnych potraw, charakterystycznych dla tego okresu. Aby niczego nie brakowało, wiele osób robi przed świętami spore zakupy, często na ostatnią chwilę, czyli w Wielką Sobotę. Do której otwarte będą sklepy 16 kwietnia 2022 r.?

Do której otwarte będą sklepy w Wielką Sobotę 2022?

Zbliżające się Święta Wielkanocne wiążą się ze wzmożonym ruchem w sklepach i centrach handlowych. Wiele osób robi zakupy na dzień przed Wielkanocą, w Wielką Sobotę, stąd też częste pytanie czy i do której w ten dzień otwarte będą sklepy.

Wielka Sobota to dzień ustawowo wolny od pracy, stąd też ograniczenia w handlu. W ten dzień obowiązują takie same regulacje prawne w handlu, jak te w Wigilię. Zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, w tym sobotę poprzedzającą Wielkanoc - wszystkie sklepy i punkty handlowe mogą być tego dnia otwarte maksymalnie do godziny 14. Niektóre sieci, jak Biedronka, zamykają się jednak godzinę wcześniej, aby móc jeszcze posprzątać sklep, rozliczyć się itd.

Wielkanoc

Dobre choć wielkopostne
Dobre choć wielkopostne Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Sklepy otwarte w Wielką Sobotę po godz. 14

Otwarcie sklepów do 14 w Sobotę Wielkanocną nie oznacza, że późnym popołudniem nigdzie nie będzie już można zrobić zakupów. Po ustawowej godzinie 14 nadal mogą być otwarte te sklepy, w których obsługiwać będą ich właściciele. Otwarte będą również niektóre sklepy w centrach turystycznych miast oraz sklepy na stacjach paliw.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Oscar Wong/Getty Images

Pozostałe wiadomości