GIS wycofuje partię produktu "Pyłek kwiatowy". Jaki był powód?

Autor:
Daria
Pacańska,
asty/kg
Źródło:
TVN 24

Lek o nazwie "Pyłek kwiatowy" został wycofany rynku. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że stwierdzono w nim przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkaloidów pirolizydynowych. Czym grozi spożycie tego produktu?

Badania Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Jak poinformował GIS, "w badaniach Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkaloidów pirolizydynowych w produkcie "Pyłek kwiatowy".

Zdrowie

Czy Polacy dbają o zdrowie swojej wątroby?
Czy Polacy dbają o zdrowie swojej wątroby? Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

W komunikacie przekazano, że na prośbę GIS eksperci z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego przygotowali ocenę ryzyka. Według niej spożycie produktu o podanym numerze partii może stanowić ryzyko dla zdrowia konsumentów.

Wycofanie produktu z rynku

W informacji podano, o które partie produktu o nazwie "Pyłek kwiatowy" chodzi. To 26/08/2024 08:36 7/1, którego data minimalnej trwałości to 26.08.2024. Producentem produktu jest Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" Sp. z o.o. Stróże 235, 33-331 Stróże.

- Producent podjął działania w celu zwiększenia kontroli surowca w zakresie poziomu alkaloidów pirolizydynowych. W ramach działań naprawczych producent rozpoczął procedurę wycofania z rynku oraz poinformował odbiorców kwestionowanego towaru - napisano w komunikacie GIS.

Nie należy spożywać partii produktu wskazanej w komunikacie. Nadzór nad procesem wycofywania produktu sprawuje Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Sączu.

Więcej na ten temat można przeczytać w serwisie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska, asty/kg

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Natalia Kostikova/Getty Images

Pozostałe wiadomości