43 psy odebrane ze schroniska na Mazowszu. Żyły w bardzo złych warunkach

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
interia.pl/moja-ostroleka.pl
pieski w schronisku

W schronisku dla zwierząt w Gnatach w powiecie ostrołęckim na Mazowszu miała miejsce interwencja, w której stwierdzono fatalne warunki życia bezdomnych czworonogów. Wydana została decyzja administracyjna o zabraniu stamtąd 43 psów.

43 psy odebrane ze schroniska w Gnatach

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, w jednym z pobliskich przytulisk mających za zadanie wspierać zwierzęta w potrzebie, dopuszczono się poważnych zaniedbań. W poniedziałek 6 lutego 2023 r. na miejscu wspólnie interweniowali policjanci, przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego, wójt gminy Lelis, lekarz weterynarii, a także pracownicy fundacji zajmującej się ochroną zwierząt i ich praw. Przebywające w schronisku psy nie miały nawet stałego dostępu do wody. 

Zwierzęta

To miejsce przytuli każde zwierzątko
To miejsce przytuli każde zwierzątkoDzień Dobry TVN
wideo 2/33

- Powiatowy lekarz weterynarii skierował wniosek do wójta gminy Lelis o interwencyjne odebranie 43 zwierząt znajdujących się w schronisku dla psów - informuje policja. 

Uratowanymi psami opiekuje się fundacja, która szuka im domów i prosi o wsparcie.

Zgłaszanie przypadków znęcania się nad zwierzętami

Policja i wiele organizacji, jak np. DIOZ, apelują, aby zgłaszać każdy przypadek, a nawet podejrzenie złego traktowania jakichkolwiek zwierząt. Każda przekazana informacja może pomóc ratować ich zdrowie i życie i, co bardzo ważne, doprowadzić do ukarania osób odpowiedzialnych za ich krzywdę.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: interia.pl/moja-ostroleka.pl

Źródło zdjęcia głównego: fortise/Getty Images

Pozostałe wiadomości