Pogoda na poniedziałek. Pochmurno i chłodno, w górach śnieg

Źródło: x-news
Na wschodzie i południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na termometrach od 6 st. C na wschodzie do 16 st. C na zachodzie. W górach lokalnie możliwy słaby śnieg.

Jak podaje IMGW, pod wpływem wyżu znajdzie się Europa północna, częściowo środkowa, a także południowy zachód kontynentu. Nad resztą Europy dominować będą niże. Wschodnia połowa kraju będzie pod wpływem niżu znad Białorusi i Ukrainy, w strefie odsuwającego się na południowy wschód frontu atmosferycznego. Nad zachodnią połową rozbuduje się klin wyżu z centrum nad Morzem Białym. Stopniowo będzie napływać z północnego wschodu suche powietrze pochodzenia arktycznego, tylko na wschodzie w strefie frontu będzie wilgotne, polarne morskie.

Pogoda na poniedziałek 20 września 2021 r.

W poniedziałek na wschodzie i południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. W szczytowych partiach gór opady deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwy słaby śnieg.

Temperatura maksymalna od 6 st. C, 9 st. C na wschodzie, przez 12 st. C, 14 st. C w centrum i nad morzem, do 15 st. C,16 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 8 st. C, w Bieszczadach i Beskidzie Niskim od 3 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem, na północnym wschodzie kraju oraz w górach porywisty, z kierunków północnych.

Pogoda w Warszawie na poniedziałek 20 września 2021 r.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie przeważnie duże. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i powoli będzie wzrastać.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości