Moda i Uroda

"Styl na wagę złota". Sukienka z elektroodpadów jako "manifest miłości do planety"

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
"Styl na wagę złota" - sukienka z elektroodpadów

Anna Kubisz stworzyła sukienkę z elektroodpadów, a dokładnie z kart pamięci. Nie bez powodu ten projekt powstaje w lutym. To właśnie w tym miesiącu obchodzimy święto zakochanych, a kreacja ma wyrażać miłość do naszej planety.

Sukienka z elektroodpadów

Projektantka Anna Kubisz zdecydowała się na wykonanie kreacji z elektroodpadów. Tym razem wykorzystała karty pamięci, które połączyła w niezwykłą sukienkę. W trakcie tworzenia towarzyszyła jej dziennikarka dziendobry.tvn.pl, Daria Pacańska.

- To są karty pamięci, z których przed chwilą zdrapywałyśmy naklejki, na których były różne symboliczne nazwy, były tu zdjęcia z wesel, z wesel, z zaręczyn - podkreśliła projektantka. - Dzisiaj wyrażamy miłość do naszej planety poprzez drobne działania ekologiczne, ale musimy pamiętać o tym, że jeżeli przyłączą się do nich miliony ludzi, to naprawdę mogą zdziałać cuda - dodała.

"Styl na wagę złota"

Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzieDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

Elektroodpady powinny trafiać w odpowiednie miejsca, tak, aby chronić zasoby naturalne naszej planety. Kreacja tworzona we współpracy z Europejską Platformą Recyklingu ma o tym przypominać.

Jak tworzy się sukienkę z elektroodpadów?

Anna Kubisz wiele swoich projektów tworzy z różnych elektroodpadów. Czasami są one ozdobą ubrań lub biżuterią. Należy podkreślić, że kreacje są użytkowe, a na wielkie wyjścia chętnie zakładają je gwiazdy.

- Tutaj inspiracją dla mnie był Paco Rabanne, który robił właśnie takie sukienki łączone ogniwami pod koniec lat 60. - wyznała Anna Kubisz.

W kolejnym odcinku cyklu "Styl na wagę złota" projektantka pokazała krok po kroku, jak stworzyć sukienkę z kart pamięci.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości