Makijaż

Kolorowy makijaż na lato. "Może podkręcić naszą stylizację"

Makijaż

Autor:
Sabina
Zięba
Szaleństwo w makijażu na lato
Szaleństwo w makijażu na lato Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

W tym sezonie kolory rządzą nie tylko w stylizacjach, ale także w makijażu. Jak jednak używać kosmetyków w mocnych barwach, by dobrze wyglądały na twarzy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała makijażystka Weronika Bociąg.

Moda na kolorowy makijaż

Jeżeli znudziły wam się w makijażu zwykłe odcienie nude i smokey eye, być może to czas, by zaszaleć z bardziej ekscentrycznym lookiem. Kolorowy make-up przyciąga wszystkie spojrzenia i dodaje pewności siebie. Szczególnie latem pasuje do naszych stylizacji i sprawia, że ożywiamy swój wygląd. Panie, które boją się używania kosmetyków w mocnych odcieniach, mogą zacząć od pojedynczego produktu - np. tuszu w kolorze różowym czy pomarańczowym.

- Zabawa z kolorem często wszystkich przeraża, a osobiście uważam, że najlepiej skupić się na technice, którą już znamy, czyli np. podziałać z kolorowym tuszem albo zacząć z jakimś kolorowym błyskiem. (...) Fantastyczne są teraz kolorowe tusze do rzęs. To jest pierwsza rzecz, z którą można zacząć, bo każdy umie go używać - mówiła Weronika Bociąg w Dzień Dobry TVN.

Make-up w mocnych kolorach

Jak powiedziała makijażystka, kolory kosmetyków można dostosowywać w różny sposób. Znanym trendem jest dopasowanie cienia do powiek do odcienia źrenicy (np. gdy niebieskie oko podkreślimy niebieskim cieniem, nasze spojrzenie nabierze bardziej wyrazistej barwy). Innym wariantem jest sugerowanie się kolorem cery. Wówczas do ciepłej skóry dobieramy ciepłe odcienie produktów do makijażu, a do zimnej - zimne. Czy jest to rozwiązanie dla kobiet w każdym wieku?

- Ja uważam, że tak. Mały akcent kolorystyczny trochę ożywi nam twarz i może podkręcić nawet bardziej basicową stylizację - stwierdziła Weronika Bociąg.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości