Tych amuletów i talizmanów nie przywoź z zagranicznej wycieczki. "Może spotkać cię ogromny pech"

Wakacyjne amulety - czy naprawdę działają? Tego lepiej nie przywozić z zagranicznej wycieczki
Źródło: Dzień Dobry TVN
Egzotyczne pamiątki - których lepiej unikać?
Egzotyczne pamiątki - których lepiej unikać?
Horoskop - ogólny
Horoskop - ogólny
Horoskop numerologiczny na 2024
Horoskop numerologiczny na 2024
Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Numerologiczne tajemnice
Numerologiczne tajemnice
Pamiątki z wakacji to dla wielu osób nieodzowny element podróży. Zagraniczne wycieczki wzmagają nie tylko zainteresowanie odległymi kulturami, ale też ich wierzeniami i przesądami. Warto jednak mieć świadomość, co zakupujemy na lokalnych bazarkach, gdyż większość tych amuletów ma swoją symbolikę. O egzotycznych pamiątkach z wakacji, które mogą przynosić szczęście lub pecha porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z astrolog Merkurją.

Czy amulet i talizman to jest to samo?

Idą wakacje i już niebawem ruszymy w bliższe i dalsze trasy. Oczywiście z każdego zakątka świata warto przywozić pamiątki i przedmioty, które przypominają nam o wyjątkowej wibracji tego miejsca, o niezwykłych wspomnieniach i energii zabytków, które odwiedziliśmy.

Jednak w doborze przywożonych przedmiotów trzeba zachować ostrożność. Nie kupujmy, nie przywoźmy, nie zabierajmy przedmiotów, których znaczenia nie znamy. W szczególności tych, które mogą mieć rytualne znaczenie. Zrezygnujmy również z tych, które mają napisy w języku, którego nie znamy lub mamy podejrzenie, że są wykorzystywane do obrzędów religijnych.

Czym się różni talizman od amuletu? 

Wiele osób popełnia błąd i miesza te pojęcia. Tymczasem różnica jest znacząca. Słowo amulet pochodzi od łacińskiego "amuletum", co oznaczało ochronny przedmiot. Amulet ma za zadanie ochronę przeciwko złym mocom. Jest stosowany przeciwko czemuś, po to, aby coś odganiać, przed czymś się obronić. Można stosować amulety przeciwko złemu oku, zazdrości, złości, złorzeczeniom, czyimś złym intencjom oraz w celu neutralizowania złej energii. Amulety mogą być noszone nie tylko jako biżuteria, ale można je również powiesić na drzwiach, oknach, samochodach czy nawet biurach.

Talizman jest z kolei przedmiotem, który ma za zadanie coś przywoływać, zaklinać i przyciągać pożądany przez nas efekt. Talizmany wykonujemy bądź kupujemy, a następnie nosimy w celu osiągnięcia konkretnej korzyści lub spełnienia się jakiegoś życzenia. Można użyć porównania, że talizman to rodzaj energetycznego magnesu, który ma przyciągnąć coś na czym nam zależy. Talizmanami trochę pomagamy szczęściu, aby trafiło do nas to, co zapraszamy.

Maski, talizmany, amulety, figurki - dlaczego mogą być niebezpieczne?

Jeśli nie znamy znaczenia danej inskrypcji, napisu na bransoletce, papirusie czy naszyjniku, lepiej zrezygnować z zakupu i wybrać na pamiątkę inny przedmiot. Niektóre hieroglify, które są "żywcem" skopiowane ze ścian grobowców i przeniesione na papirus są w istocie tekstem mającym za zadanie pomóc duszy przedostać się w zaświaty, albo wzywają do pomsty na wrogach faraona.

Na bransoletkach indyjskich w sanskrycie mogą być teksty o wierności tylko tej jednej, jedynej osobie, której nawet nie znamy.

Należy również uważać na figurki bogów, np. boga Shiwy, który oprócz wielu pięknych funkcji, może być również niszczycielem światów. Dlatego ustawione w złym miejscu mogą nam "niszczyć" biznes lub partnerstwo. Maski wojenne, maski przywołujące różne bóstwa lub maski inicjacyjne również są bardzo niebezpieczne.

Czego powinniśmy unikać?

Nie wolno przywozić kawałków kamieni z nekropolii czy też fragmentów nagrobków, to częsty błąd turystów w Egipcie. Pamiętajmy, że tak ciekawe dla nas mumie i miejsca ich pochówku to w istocie cmentarze. Nie powinniśmy również sięgać po kawałki skalne czy inne okruchy z miejsc kultu.

Lepiej zrezygnować z zabierania z Hawajów kamieni z zastygłej lawy. Istnieje legenda o klątwie bogini ognia, bogini Pele ponoć mści się na ludziach, którzy zabrali kawałek jej ukochanej wyspy. Jeśli ktoś nie wierzy i weźmie kamień z Hawajów, może spotkać go ogromny pech.

Dodatkowo lepiej uważać z maskami afrykańskimi, które często służą do wykonywania rytuałów plemiennych. W wielu przypadkach ich znaczenia i celu nie znamy. Z kolei rytualne instrumenty muzyczne, podobnie jak maski, również wnoszą energię rytuału, inicjacji czy też obrzędu w którym brały udział.

Na co zatem zwracać uwagę, kupując pamiątki w egzotycznym kraju?

Najlepiej kupować rzeczy, które dobrze nam się kojarzą, na które możemy ewentualnie dostać dowód zakupu w sklepie. Nie kupować, nie zbierać i w szczególności NIE PRZYJMOWAĆ przedmiotów, których znaczenia nie znamy, ponieważ mogą mieć w sobie ukryte treści lub energię, która może nam narobić sporych kłopotów po powrocie. Co ważne, niektóre przedmioty mogą być wykonane z materiałów zakazanych, dlatego nie można nimi handlować i przewozić ich do innego kraju.

DD_20240618_Merkurja_podsumowanie_REP
Podsumowanie czatu – o co pytali widzowie?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości