Horoskop

Płacz we śnie - co mówi sennik?

Horoskop

Aktualizacja:
płacz, łza

Sny to wciąż niezbadany obszar aktywności mózgu człowieka. Wiele osób zastanawia się nad ich pochodzeniem i znaczeniem. We śnie często zdarza się nam płakać, w związku z czym poszukujemy znaczenia tego motywu w senniku. Jak można go zinterpretować?

Nie wiadomo, dlaczego niektóre osoby śnią codziennie, inne sporadycznie, a jeszcze inne wcale. Bardzo często marzenia senne są związane z wydarzeniami, które przydarzyły się w danym dniu osobie śniącej. W takim przypadku można uznać je po prostu za projekcje. Bywa również, że sny są zupełnie pozbawione sensu i nie pojawia się w nich żaden konkretny motyw. Wówczas najlepiej je zignorować, ponieważ próby interpretacji z pewnością skończą się fiaskiem. Płacz we śnie może być związany z uczuciami, które towarzyszą nam w życiu codziennym.

Płakać we śnie – co mówi sennik?

Sen o płaczu może przytrafić się nie tylko osobom bardzo wrażliwym i emocjonalnym. Tak jak w życiu rzeczywistym płacząc, uwalniamy pewne drzemiące w nas uczucia, tak i we śnie staje się on symbolem tłumionych emocji, które towarzyszą nam obecnie lub towarzyszyły w przeszłości. Sennik wskazuje na różnicę w interpretacji w zależności od tego, czy w marzeniu sennym widzimy płaczące dziecko lub inną osobę, czy to my sami wylewamy łzy. Co dokładnie oznaczają te symbole?

  • Płacz dziecka to według sennika zwiastun nadchodzących kłopotów. Bardzo często pojawia się w snach rodziców, którzy martwią się o swoje potomstwo. Problemy będą mieć spory wpływ na życie osoby śniącej i będzie potrzeba trochę czasu, aby się z nimi uporać. Inna interpretacja płaczu dziecka dotyczy trudności, jaką ma śniący z przeżywanymi emocjami. Najprawdopodobniej nie potrafi poradzić sobie z nimi w codziennym życiu i podświadomie okazuje je we śnie.
  • Sennik tłumaczy, że płacz zmarłego wskazuje na to, iż osoba śniąca w codziennym życiu zbyt pochopnie podejmuje decyzje. Najczęściej uwidacznia się to w przypadku spraw zawodowych i finansowych. Być może jest to znak, że śniący powinien pomyśleć o skutkach kupowania zbyt dużej liczby niepotrzebnych rzeczy albo wejściu w biznes, który od pewnego czasu proponuje znajomy. Zawczasu zidentyfikowane zagrożenia można szybko wyeliminować.
  • Płaczący mężczyzna to według sennika dobry omen dla kobiet niebędących w związku. Z dużym prawdopodobieństwem wkrótce na ich drodze pojawi się potencjalny partner, wyróżniający się wyrozumiałością i wrażliwością na potrzeby innych. Płacz mężczyzny to sen, który często pojawia się u osób na pozór silnych, zamkniętych w sobie i niepozwalających sobie na okazywanie emocji. Jest to znak, że powinny jak najszybciej skończyć z takim podejściem, gdyż może ono negatywnie odbić się na ich zdrowiu.

Znaczenie snu, w którym pojawia się płacz

Sen, w którym to osobie śniącej zdarza się płakać, jest wbrew pozorom pozytywny. To zwiastun wspaniałych chwil, które mają się wkrótce wydarzyć. Mogą one dotyczyć zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej. Nadchodzi okres hossy, w którym pojawią się liczne sukcesy w pracy, pomyślność w finansach i udane pożycie małżeńskie. Różnica w interpretacji według sennika pojawia się w momencie, gdy płacz we śnie pojawia się zupełnie bez powodu. W takim przypadku najprawdopodobniej jest to reakcja na trudne chwile, które osoba śniąca przeżywa w realnym życiu. Niestety musi minąć trochę czasu, zanim wszystko się uspokoi, a sprawy wrócą do normy. Jest to również znak, aby w końcu poprosić o pomoc bliską osobę. Jakie jeszcze znaczenie może mieć sen, w którym pojawia się płacz?

  • Płacząca mama to według sennika zwiastun nadchodzących problemów i ciężkich chwil w życiu osoby śniącej. Mogą one dotyczyć zarówno spraw zdrowotnych, jak i kwestii finansowych lub zawodowych.
  • Sennik podaje również interpretację, gdy w naszym śnie pojawia się płacząca dziewczyna. Jeśli śniący jest singlem, jest to pozytywna wróżba, zwiastująca powodzenie w miłości i dużą szansę na zbudowanie głębokiej relacji opartej na zaufaniu, szacunku i szczerym uczuciu. Jest to również znak, aby otworzyć oczy i dokładniej przyjrzeć się osobom w swoim otoczeniu. Być może jest wśród nich ktoś wyjątkowy, na kogo wcześniej nie zwracaliśmy uwagi.
  • Płaczący ojciec jest rzadkim widokiem, jednak jeśli pojawia się w naszym śnie, może to oznaczać koniec wszelkich nieporozumień i kłótni, które toczyły się od dłuższego czasu. Z dużym prawdopodobieństwem wszystko uda się wyjaśnić i zakończyć sprawy pozytywnie.
  • Płacz bliskiej osoby to według sennika znak, że wkrótce może dojść do pogorszenia z nią relacji. Chcąc temu zapobiec, należy zawczasu okazywać jej więcej zainteresowania i częściej inicjować spotkania. Z dużym prawdopodobieństwem bliski zmaga się obecnie z problemami, do rozwiązania których niezbędna może być nasza pomoc.

Zobacz też:

Czy według sennika krzyż jest symbolem nadziei czy porażki?

Sennik: balkon - znaczenie snu i motywu w życiu

Co oznacza w senniku dentysta?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości