Horoskop

Drzwi – sennik. Co znaczy, gdy śni nam się np. pukanie do drzwi?

Horoskop

Osoba, która puka do drzwi

Symbolika drzwi we śnie może być bardzo bogata, a sennik przewiduje dla drzwi wiele interpretacji. W zależności od tego, czy śni nam się pukanie do drzwi, czy próbujemy zamykać lub otwierać drzwi, inaczej odczytamy nasz sen.

Drzwi mają bogatą symbolikę w kontekście religijnym. Otwarte wrota oznaczają dostęp do życia wiecznego, a zamknięte – skazanie na potępienie. Podczas interpretacji snu ten aspekt jest bardzo istotny i nie należy go lekceważyć. Równie ważne będzie także to, jakie drzwi ujrzeliśmy. Czy były otwarte, zamknięte, a może uchylone? Nie zapominamy także, że w interpretacji każdego snu podstawowe znaczenie mają emocje, które u nas wywołał.

Sen o drzwiach – najczęstsze warianty

Sennik – pukanie do drzwi. Taki sen oznacza, że w jakimś obszarze Twojego życia towarzyszy Ci niezdecydowanie. Jest ono tym większe, jeśli w czasie snu towarzyszy Ci niepewność, czy możesz wejść do środka. Może to wiązać się z jakimiś ograniczeniami w życiu towarzyskim i niskim poczuciem własnej wartości. Zamknięte drzwi mogą oznaczać, że czekają Cię trudne przeszkody do pokonania.

Sennik – zamykać drzwi. Taki sen jest zapowiedzią tego, że w realnym życiu sam dobrowolnie rezygnujesz z jakiejś szansy. Sen taki może być również sygnałem, że powinieneś wstrzymać się z podjęciem życiowej decyzji, do czasu aż będziesz na nią rzeczywiście gotowy. Sen, w którym widzisz zamknięte drzwi, powinien być dla Ciebie ostrzeżeniem. Czas, żebyś dogłębnie przemyślał nurtujące Cię kwestie. Zastanów się także, czy planowane zmiany będą dla Ciebie dobre.

Sennik – zatrzasnąć drzwi. Jeśli we śnie zatrzaskujesz przed kimś drzwi, to znak, że wkrótce będziesz zmuszony odmówić komuś pomocy, ale nie ze względu na to, że nie będziesz chciał jej udzielić. Powodem odmowy będzie brak możliwości jej udzielenia.

Sennik – otwarte drzwi

Sennik – otwierać drzwi. Otwieranie drzwi według sennika symbolizuje, że pojawią się przed Tobą zupełnie nowe perspektywy. Gdy próbujesz otwierać drzwi kluczem, sennik wskazuje, że prawdopodobnie dokonasz odkrycia w domu, które bardzo Cię zdziwi. Z kolei jeśli uciekasz przez drzwi, to oznacza, że podświadomie bardzo pragniesz rozwiązać swoje problemy.

Jeśli przyśnią Ci się otwarte drzwi, oznacza to, że czekają Cię odwiedziny kogoś bliskiego, które sprawią Ci przyjemność.

  • Sennik – otwarte drzwi a staranie się o dziecko. Gdy natomiast otwierające się drzwi przyśnią się parze, która właśnie stara się o potomstwo, to znak, że ich marzenia wkrótce się ziszczą. Otwarte drzwi bywają także interpretowane jako wizualizacja stanu emocjonalnego śniącego. Taki sen podkreśla wówczas, że osoba ta jest w życiu otwarta na nowe szanse i możliwości – także na nowe silne uczucie.
  • Sennik – drzwi otwarte na oścież. Takie drzwi widziane we śnie oznaczają, że możesz być spokojny i pewnie zmierzać do swojego celu. Co ciekawe, jeśli przyśni Ci się, że drzwi same się przed Tobą otwierają, to oznacza to, że jesteś zbyt nieśmiały i niepewny siebie w kwestii rozwiązywania własnych problemów. Otwarte drzwi mogą także symbolizować seksualny pociąg albo jego negatywne oblicze, czyli przemoc seksualną. Gdy przyśni Ci się, że przechodzisz przez drzwi, to oznacza, że boisz się nowych wyzwań. Jeśli ujrzysz natomiast zabarykadowane drzwi, to jest to znak, że powinieneś podszkolić się w samoobronie.

Sennik – białe, szklane, drewniane drzwi

  • Sennik – białe drzwi. Jeśli przyśnią Ci się białe drzwi, to dobry znak. Sennik podpowiada, że wkrótce pojawią się sukcesy w podjętych przedsięwzięciach.
  • Sennik – szklane drzwi. Podobną symbolikę mają sny, w których ujrzymy szklane drzwi. Sennik zapowiada w tym przypadku rychły sukces w biznesie.
  • Drzwi wejściowe według sennika symbolizują natomiast, że podświadomie dążysz do czegoś nowego lub też, że chciałbyś uwolnić się z jakieś niekomfortowej sytuacji.
  • Sennik – drewniane drzwi. Odczytanie symboliki tego snu zależy od tego, czy drzwi we śnie były otwarte czy zamknięte. Drzwi drewniane otwarte zapowiadają pozytywne wydarzenia. Jeśli natomiast ujrzysz zamknięte drzwi, to znak, że w życiu masz wiele blokad i zahamowań.
  • Sennik – zniszczone drzwi. We śnie możesz także dostrzec drzwi, które będą zniszczone. Jest to znak, że w Twoim życiu jest jakiś element, który hamuje Cię przed działaniem i nie pozwala Ci w pełni rozwinąć skrzydeł. Dlatego sen taki powinien skłonić Cię do przemyśleń. Postaraj się znaleźć to, co w Twojej obecnej sytuacji najbardziej Ci przeszkadza, postaraj się usunąć to ze swojego życia. Sen taki interpretuje się inaczej, jeśli zniszczone drzwi są dodatkowo zdjęte z zawiasów. Oznacza on wtedy, że wkrótce czeka Cię jakieś niepowodzenie, które będzie skutkiem posłuchania błędnej rady.
  • Płonące drzwi widziane we śnie to zapowiedź wielkiego niebezpieczeństwa czekającego Cię w najbliższej przyszłości.
  • Gdy przyśnią Ci się nowoczesne drzwi obrotowe, sytuacja może niespodziewanie odwrócić się przeciwko Tobie. Co ciekawe, jeśli przyśnią Ci się drzwi bez klamek, to wcale nie jest znak, że coś niedobrego dzieje się z Twoją psychiką, a raczej symboliczne zobrazowanie tego, że komuś bardzo czegoś zazdrościsz.

Zobacz wideo: Sen na odporność

Zobacz także:

Nyktofobia - lęk przed ciemnością u dzieci i dorosłych. Objawy, diagnostyka, leczenie

Czy Twoje dziecko śpi wystarczająco dużo, a może za mało? Ile śpi niemowlę? Zobacz nasze zestawienie!

Znaczenie snu o wampirach. Czy należy się bać?

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości