Horoskop

Sennik. Co o tobie i twoim życiu mówi sen o pieniądzach?

Horoskop

Aktualizacja:
Dolary

Nikt nie pogardziłby bogactwem i wpływami, toteż mając sen o pieniądzach możemy od rana być w dobrym nastroju. Ale symbolika tego snu nie zawsze zwiastuje przypływ gotówki. Jak sennik opisuje motyw pieniędzy?

Większość z nas nie pogardziłaby konkretnym przypływem gotówki. Nasze sny często stanowią odzwierciedlenie naszych pragnień. Nic więc dziwnego, że zdarza się, że pojawiają się w nich pieniądze. Sennik nie daje jednoznacznej odpowiedzi na to, jakie za nimi kryje się przesłanie. Za to, jeżeli przypomnimy sobie szczegóły snu, jego kontekst może być wystarczający, aby sprecyzować, co nam dany motyw zwiastuje.

Sennik opisuje pieniądze dosyć szeroko, a wszystko dlatego, że sny z ich udziałem są bardzo różnorodne. Każdy z nich to inna informacja dla nas. Kiedy budzimy się rano, a w nocy mieliśmy sen o pieniądzach , od razu mamy przed sobą wizję poprawy kondycji finansowej, czy wygraną w loterii. Niestety nie znaczy to, że tego dnia mamy spróbować nowych inwestycji, czy wykupić los. Najważniejsza symbolika dotyczy chciwości i podejścia materialistycznego, ale także pragnienie posiadania przez brak środków odłożonych w charakterze oszczędności. Czasem znaczenie snu jest znacznie głębsze.

Znalezienie pieniędzy - sennik

Jednym z popularniejszych snów, o jakich mówi sennik, to znalezienie pieniędzy. Przypadkowe znalezisko stanowi wróżbę niespodziewanej okazji, jaka pojawi się przed nami już wkrótce. Równie dobrze taki sen może nam zwiastować, że dokonamy w naszym życiu nieoczekiwanej zmiany albo udamy się w nagłą podróż.

Sennik. Co znaczą pieniądze banknoty?

W senniku czytamy, że istotne jest to, czy widzimy wśród pieniędzy banknoty. Motyw ten jest zazwyczaj pozytywny dla śniącego. Nie chodzi tutaj jedynie o to, że do portfela wpływanie większa gotówka. Drugie tłumaczenie dotyczy powrotu sił i energii, a także wzrost optymistycznego nastawienia do świata.

Sennik podkreśla, że papierowe pieniądze tracą swój pozytywny wymiar, kiedy je gubimy. Wiąże się to ze stratą i nie chodzi jedynie o finanse i interesy. Taki sen przepowiada, że utracimy sympatię albo szacunek. Budząc się po nocy, w której śniliśmy o utracie banknotów, lepiej przemyśleć najbliższe decyzje, zwłaszcza te wiążące się z ryzykiem. W senniku znajdziemy też wzmiankę o kradzieży pieniędzy , co oznacza, że mamy uważać na złodziei.

Sen o pieniądzach ukazujący nasz charakter

Innym dosyć powszechnym snem jest ten, w którym wygrywamy. Sennik przedstawia wygrywanie pieniędzy jako symbol chodzenia na skróty. Zamiast pracować, wolimy liczyć na dar od losu albo czekać aż wyręczą nas inni. Jeśli przyśni nam się ten motyw, możemy się spodziewać, że niebawem nasza dobra passa może się skończyć. Zatem senna wygrana nie ma nic wspólnego z przepowiednią o tym, że znajdzie ona odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Na podstawie tego, co znajdziemy w senniku, liczenie pieniędzy też nie świadczy najlepiej o naszym charakterze. Jest to dla nas sygnał, że jesteśmy skąpi, nieskorzy do wydawania pieniędzy i chciwi. Nasza oszczędność i przywiązanie do pieniędzy jest przesadne i stało się obsesją. Liczenie pieniędzy ma drugą interpretację, według której nasze finanse będą w dobrej kondycji i nie będziemy mieć powodów do narzekań.

Sennik zaznacza, że fałszywe pieniądze pod różną postacią pojawiające się w snach, nie stanowią dobrej wróżby. Wśród najczęstszych tłumaczeń pojawia się strata spadku albo konfrontacja z wymiarem sprawiedliwości. Jednak ten motyw senny, może również odnosić się do naszej osobowości i postępowania. Jeżeli we śnie to my fałszujemy pieniądze ponownie mamy przesłanie o tym, że chodzimy na skróty, cele osiągamy niewielkim wysiłkiem i mamy nieczyste intencje.

Pieniądze w sennikach różnych kultur

Pieniądze są obecne na całym świecie, toteż wszędzie, gdzie podkreśla się znaczenie snów, motywy z ich udziałem zostały dokładnie przeanalizowane. Przykładowo egipski sennik mówi, że znalezienie pieniędzy oznacza ochronę przed jakąś stratą, niekoniecznie finansową. W senniku arabskim sen o pieniądzach w innej walucie jest przestrogą przed złymi ludźmi, którzy znajdują się w naszym otoczeniu.

W senniku arabskim szeroko opisuje się powiązanie z sejfem. Sen o pieniądzach, w którym otwieramy sejf i jest w nim dużo pieniędzy jest zwiastunem bogactwa, jeżeli natomiast jest pusty, funduszy będzie nam brakowało lub ktoś chce nas oszukać. Sennik mistyczny także łączy pieniądze z sejfem. Na przykład opróżnianie sejfu to symbol przypływu większej gotówki. Wejście do skarbca z pieniędzmi, to wróżba, że odkryjemy jakąś ważną tajemnicę. Za to samo zobaczenie pieniędzy może być ostrzeżeniem przed długami. Przedsiębiorcy może przyśnić się sen o pieniądzach, w którym widzi pustą kasę fiskalną. Wtedy też musi on uważać na swoich pracowników, bo może być wśród nich ktoś nieuczciwy.

Zobacz też:

Sen o włosach - analiza marzenia sennego

Co oznacza w senniku siostra rodzona, zakonna lub w ciąży?

Sen o samochodzie – co warto o nim wiedzieć i jak go interpretować?

Zobacz wideo: Jak zapanować nad swoimi snami?

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: EyeEm

Pozostałe wiadomości