Wnuczka założyciela Warner Bros. szczerze o swojej rodzinie. "W tej historii jest zbyt wiele bólu"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
A. Kalczyńska/M. Malinowski
Nazwisko Warner zobowiązuje
Nazwisko Warner zobowiązujeDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Cass Warner jest wnuczką jednego z założycieli wytwórni filmowej Warner Bros. Harry'ego Warnera. W rozmowie z Anną Kalczyńską reżyserka opowiedziała o trudnych losach swoich przodków. To właśnie ona wzięła odpowiedzialność za zbadanie historii swojej rodziny.

Losy rodziny Warner

Cass Warner to reżyserka, producentka i wnuczka jednego z założycieli wytwórni filmowej Warner Bros. Harry'ego Warnera. Wychowywała się w otoczeniu przemysłu filmowego - jej ojciec był reżyserem i scenarzystą, który pracował w Warner Brothers. - Miałam niezwykłe szczęście, że otaczali mnie tego typu ludzie - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN.

Reżyserka zaznaczyła, że to ona wzięła odpowiedzialność za zbadanie losów bliskich, ponieważ "nikt z rodziny o tym nie rozmawiał". - Mówiąc szczerze, w tej historii jest zbyt wiele bólu. Mój pradziadek Benjamin, który przyjechał z Polski, wyjechał, bo zaczęły się prześladowania Żydów. Zamykano ich w obozach, gwałcono kobiety - powiedziała.

- Uciekł przed takim życiem i bardzo jasno wyjaśnił to swoim synom i rodzinie, [...] dowiedziałam się o tym z badań, które prowadziłam, a nie dlatego, że ktoś z rodziny mi o tym powiedział - dodała.

Jakim dziadkiem był Harry Warner?

Wnuczka Harry'ego Warnera podkreśliła, że jej dziadek bardzo troszczył się nie tylko o rodzinę czy pracowników, ale również o to, co działo się na świecie. Jak zapamiętała go Cass?

- Ubierał się i prezentował bardzo zwyczajnie, prowadził też własne ranczo. Jeździliśmy do niego co weekend poza Los Angeles. Hodował konie wyścigowe, uprawiał własne warzywa, hodował bydło na mięso i pozwalał nam zbierać kurze jaja. Pierwsze 10 lat mojego życia było dzięki temu magiczne, to były moje fundamenty - wyznała.

Fascynacja światem filmu przechodzi w tej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Syn Cass (Cole Hauser) jest odnoszącym sukcesy aktorem. Niedawno mogliśmy podziwiać go w serialu "Yellowstone".

- Patrzyłam na Cole'a jak się rozwija, do wszystkiego doszedł sam, w ogóle nie używał nazwiska Warner. Minęło wiele lat, zanim ludzie dowiedzieli się, że pochodzi z rodziny Warnerów - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: A. Kalczyńska/M. Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości