Gwiazdy

Twórca muzyki do "Tańczącego z wilkami" nie żyje. Tommy Morgan miał 89 lat

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Radio Zet/Deadline.com
płonąca świeca

Tommy Morgan - jeden z najwybitniejszych harmonijkarzy na świecie i twórca muzyki filmowej, w tym do takich hitów jak "Tańczący z wilkami", czy "Sułtani westernu" - nie żyje. Artysta odszedł w wieku 89 lat.

Nie żyje Tommy Morgan

Tommy Morgan był jednym z najwybitniejszych amerykańskich harmonijkarzy i muzyków sesyjnych. Artysta stworzył muzykę do ponad 500 produkcji filmowych i telewizyjnych. W 2013 roku przeszedł rozległy udar. Wtedy też zdecydował się przejść na emeryturę.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Choć zmarł 23 czerwca 2022 roku, to informacja o jego śmierci trafiła do mediów dopiero teraz. Muzyk odszedł w wieku 89 lat. Nie podano, co było przyczyną śmierci artysty.

Tommy Morgan - kariera

Tommy Morgan karierę rozpoczął w latach 50. Nagrywał i tworzył muzykę do filmów i produkcji telewizyjnych. Łącznie współtworzył ponad 500 ścieżek dźwiękowych i uczestniczył w ponad 7 tysiącach sesji nagraniowych. Jego partie można usłyszeć m.in. w takich filmach jak "Nieugięty Luke", "Tańczący z wilkami" czy "Sułtani westernu".

Morgan przyczyniły się również do rozwoju muzyki popularnej. Uczestniczył w nagraniach albumu "Pet Sounds" The Beach Boys. Współpracował też z Andrews Sisters, Neilem Diamondem oraz zespołem The Carpenters.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet/Deadline.com

Źródło zdjęcia głównego: Chaichan Poradok/EyeEm/GettyImages

Pozostałe wiadomości