Głośne batalie sądowe gwiazd z tabloidami. Kto pozwał gazetę na 50 mln dolarów?

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Gorące newsy ze świata gwiazd
Gorące newsy ze świata gwiazd Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Życiem prywatnym światowej sławy gwiazd interesują się nie tylko fani, ale również tabloidy, które piszą artykuły na temat związków, rozstań czy rodziny. Którzy celebryci wytoczyli wojnę plotkarskim mediom? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

Gwiazdy vs tabloidy

Przez wiele lat prasa kolorowa uwielbiała rozpisywać się na temat małżeństwa Angeliny Jolie i Brada Pitta. Na długo przed ich rozstaniem media donosiły, że nie są już razem. Jedna z gazet poszła o krok za daleko.

- W 2010 roku "News of the World" napisał wprost, że oni się rozwodzą. Opisano to wraz ze wszystkimi szczegółami, czyli kto dostanie opiekę nad dziećmi, jak podzielą majątek. To wszystko było wyssane z palca, więc zarówno Angelina, jak i Brad pozwali ten tytuł. Finalnie wygrali tę sprawę, natomiast pamiętam, że to było o tyle głośne, że ten tabloid z pełnym przekonaniem o tym pisał. Tam nie było znaku zapytania, tam nie było podejrzenia, tam była teza, że oni się faktycznie rozwodzą - powiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

Kolejnym przykładem gwiazdy, która sprzeciwiła się kolorowej prasie, jest Britney Spears.

- To jest bardzo ciekawa historia. Britney przed laty była związana z Kevinem Federlinem, czyli ojcem swoich dzieci. Jeden z tabloidów napisał, że para nagrała sekstaśmę, co zdaniem Britney nie było absolutnie prawdą. Ona przegrała tę sprawę. To był rok 2006, więc zupełnie inne czasy niż dzisiaj. Uznano wtedy, że Spears od początku kariery wystawia swoją seksualność na widok publiczny, zatem sekstaśma nie mogła być dowodem w sprawie o zniesławienie. Nie do wyobrażenia dzisiaj, że można było potraktować taką sytuację w tak mizoginistyczny sposób - podkreśliła Sandra.

Które gwiazdy walczyły z tabloidami?

Tom Cruise pozwał magazyn "In Touch Weekly" na 50 mln dolarów. Za co i jak zakończyła się ta sprawa?

- Napisano o tym, że Tom Cruise dla scjentologii zostawił swoją córkę. Oni się finalnie dogadali, magazyn nie musiał aż tak dużej kwoty zapłacić. Natomiast prawdą jest, że Tom Cruise rozstał się z matką swojego dziecka, czyli Katie Holmes, tym samym zostawił córkę, bo wiemy, że nie ma z nią kontaktu do dzisiaj. Mówi się o tym, że to przez scjentologię. Niemniej jednak jeżeli została zasądzona określona kwota, no to też Tom musiał jakoś dowieść temu, że te oskarżenia są nieprawdziwe - stwierdziła Hajduk-Popińska. - W ogóle te kwoty robią piorunujące wrażenie. Jak sobie myślę o walce o 50 milionów dolarów, to musi to być bardzo krwawe spotkanie na sali sądowej - dodała.

O jakich jeszcze gwiazdach opowiedziała Sandra w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Kent Nishimura, Steve Granitz/Getty Images

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości