Książę Harry złożył zeznania w sądzie. To pierwsza taka sytuacja w rodzinie królewskiej od 132 lat

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
news.sky.com, tvn24.pl
Meghan Markle i książę Harry świętują 5. rocznicę ślubu
Meghan Markle i książę Harry świętują 5. rocznicę ślubu Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

W poniedziałek, 5 czerwca książę Harry miał stawić się w brytyjskim Sądzie Najwyższym, by zeznawać w sprawie przeciwko Mirror Group Newspapers (wydawcy m.in. tabloidu "Daily Mirror"). Młodszy syn Karola III nie pojawił się jednak w wyznaczonym terminie. Dotarł na miejsce dopiero dzień później. Do sieci trafiło nagranie.

Książę Harry i sprawa przeciwko wydawcy tablodiów

Książę Harry i kilkoro innych popularnych w mediach osób złożyło pozew do sądu. Jak twierdzą, dziennikarze m.in. "Daily Mirror" i "Sunday Mirror" mieli zdobywać poufne informacje na temat ich życia prywatnego, stosując praktyki niezgodne z prawem m.in. poprzez włamywanie się do telefonów i poczty głosowej. Jak podaje serwis tvn24.pl, na podstawie wyłudzonych wiadomości miało powstać 207 artykułów prasowych, które ukazały się na łamach tabloidów na przestrzeni 20 lat, między 1991 a 2011 roku. 148 z nich, z lat 1996-2020, dotyczyło Harry'ego.

W poniedziałek, 5 czerwca członek brytyjskiej monarchii miał osobiście pojawić się w Sądzie Najwyższym w Londynie i zeznawać w sprawie. Tak się jednak nie stało. Adwokat księcia Harry'ego, David Sherborne poinformował, że jego klient w niedzielę świętował urodziny swojej córki Lilibet, a następnie wieczorem wyleciał z Los Angeles, by w poniedziałek, zgodnie z planem, stawić się w sądzie. Niestety ostatecznie nie udało mu się dotrzeć na miejsce w wyznaczonym terminie.

- Plan jego podróży to jedno, a kwestie jego bezpieczeństwa to drugie. To jest dosyć skomplikowane - powiedział Sherborne na sali sądowej.

Książę Harry w Sądzie Najwyższym

Dopiero we wtorek, 6 czerwca książę Harry przybył do sądu. To pierwszy przypadek od 132 lat, kiedy wysoki rangą członek rodziny królewskiej stanął przed sądem, by złożyć zeznania.

Jak podaje serwis news.sky.com, młodszy syn króla Karola III podczas rozprawy, miał stwierdzić, że publikacje tabloidów były niezgodne z prawem działalności dziennikarskiej, ale również wywarły negatywny wpływ na jego życie i relacje z ludźmi z jego otoczenia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: news.sky.com, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Leon Neal/Getty Images

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości