Nie żyje Sally Kellerman. Aktorka znana jako "Gorące wargi" miała 84 lata

Płonąca świeca. Śmierć. Nie żyje Sally Kellerman.
Sally Kellerman nie żyje
Źródło: Muriel Caldas/Getty Images
Sally Kellerman nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 84 lat na skutek komplikacji wynikających z demencji. Widzowie zapamiętali ją przede wszystkim jako major Margaret O'Houlihan, czyli "Gorące wargi" z serialu "M.A.S.H.". Za rolę w filmie Roberta Altmana o tym samym tytule artystka otrzymała nominację do Oscara.

Sally Kellerman nie żyje

Sally Kellerman zmarła 24 lutego br. w Woodland Hills w stanie Kalifornia. Aktorka znana z roli major Margaret O'Houlihan miała 84 lata. Informację o jej śmierci przekazał portal "Deadline", powołując się na syna gwiazdy, Jacka Krane'a.

Odeszli w 2021

DD_20211101_Hajduk_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…
Kamil Durczok nie żyje
Kamil Durczok nie żyje
Wiesław Gołas - wspomnienie
Wiesław Gołas - wspomnienie
Wspomnienie Krzysztofa Krawczyka
Wspomnienie Krzysztofa Krawczyka

W ostatnich dniach życia artystka przebywała w domu opieki, ponieważ zmagała się z demencją. Widzowie zapamiętają ją dzięki licznym rolom filmowym i serialowym.

Sally Kellerman - kariera

Sally Kellerman przyszła na świat 2 czerwca 1937 roku w Long Beach w stanie Kalifornia. Talent artystyczny wykazywała już od najmłodszych lat. W szkole średniej uczęszczała na zajęcia aktorstwa i śpiewu, do wymarzonego zawodu przygotowywała się także podczas studiów.

Na początku lat 60. XX wieku Sally Kellerman zaczęła występować w produkcjach kinowych i telewizyjnych. Dzięki roli w filmie "Kwietniowe szaleństwa" zwróciła uwagę reżysera Roberta Altmana i tym samym została obsadzona w komediodramacie "M.A.S.H." oraz serialu o tym samym tytule. Za nieprzeciętną kreację major Margaret O'Houlihan otrzymała nominacje do Oscara i Złotego Globu.

Artystka zaprezentowała też kunszt swoich umiejętności w takich produkcjach, jak "Star Trek", "Po tamtej stronie", "The Third Day", "The Rogues" czy "Hawaii Five-O".

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: deadline.com

Źródło zdjęcia głównego: Muriel Caldas/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości