Jak wygląda amerykański przemysł filmowy? Kulisy odsłania Polak, który jest agentem gwiazd

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Michał Malinowski
W świecie filmu dobry manager to podstawa

Mateusz Ilczuk jest współwłaścicielem agencji artystycznej z siedzibami w Nowym Yorku i Los Angeles. Od podszewki zna tajemnice amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego. Czy łatwo jest zostać aktorem? O tym opowiadał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Mateusz Ilczuk o pracy amerykańskiego agenta gwiazd

Biura jego agencji mieszczą się w prestiżowych miejscach w USA - Los Angeles obok Beverly Hills, a drugie w Nowym Yorku na Manhattanie.

- Pracowaliśmy przez lata, żeby dostać się do tych miejsc - przyznał Mateusz Ilczuk. Dodał też, że artyści czują się lepiej, mając agenta, który ma biuro w strategicznym, ważnym biznesowo miejscu. A bycie agentem gwiazdy nie jest takie proste.

- Pracujemy 10-12 godzin dziennie, w szczególności jesienią i zimą - mówił. Jak tłumaczył, szczególnie ważne jest wywalczenie dla klientów odpowiedniej liczby castingów, a następnie kontraktów.

Amerykański sen

Zakochany w USA
Zakochany w USA Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Konkurencja na amerykańskim rynku jest ogromna. Jak wskazuje rozmówca Dzień Dobry TVN, na jedną nawet małą rolę w reklamie przypada około 4 tysięcy kandydatów. Rekruterzy wybierają z tej puli tylko 40-50 osób, które poproszą o wysłanie nagrań lub zaproszą na casting. A wygrać może tylko jedna.

Jak zdobyć swojego agenta?

Agencja musi najpierw poznać doświadczenie i wykształcenie aktora, który chciałby z nią współpracować. Jeśli jest zainteresowana współpracą, buduje jego portfolio. Do tego będzie potrzebny fotograf i osoba, która zajmie się kręceniem wideo. Niezależnie od wykształcenia artyści współpracujący z Mateuszem Ilczukiem są wysyłani do szkół aktorskich w Nowym Yorku lub w Los Angeles.

- To bardzo dziwny biznes. Może zdarzyć się tak, że będąc w branży od 20 lat, nie uda ci się zdobyć roli w serialu. Można też wygrać pierwszy casting i za pół roku stać się wielką gwiazdą - przyznał. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o amerykańskim przemyśle filmowym, zobacz powyższe wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: screen/Player

Pozostałe wiadomości