Gwiazdy

Dagmara i Kamil Syprzakowie o przeprowadzce do Paryża

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Monika Nasternak
Paryż - drugi dom Dagmary i Kamila Syprzaków
Dzień Dobry TVNParyż - drugi dom Dagmary i Kamila Syprzaków

Kamil Syprzak jest piłkarzem ręcznym i jednym z najlepszych obrotowych na świecie. Choć karierę rozpoczynał w rodzinnym Płocku, teraz jest zawodnikiem Paris Saint-Germain. Dlatego Paryż stał się drugim domem zawodnika i jego żony Dagmary Syprzak.

Kamil Syprzak - utalentowany piłkarz ręczny

Kamil Syprzak rozpoczynał karierę w rodzinnym Płocku, z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 2015 roku. Grał też w Barcelonie, a od dwóch lat realizuje się zawodowo w klubie Paris Saint-Germain i jest jednym z najlepiej punktujących zawodników w drużynie.

- Kamil świetnie atakuje, potrafi się dobrze ustawić. Jest niesłychanie skuteczny w wykonywaniu rzutów i dlatego świetnie sprawdza się w ataku - podkreślił Raul Gonzales Guttierrez, trener drużyny piłki ręcznej Paris Saint-Germain.

Kamil Syprzak w Paryżu zamieszkał ze swoją ukochaną żoną Dagmarą. To ona w ciągu dwóch dni znalazła apartament, w którym mieszkają do dzisiaj. Warunek był jeden musi być jasno.

- Spędziliśmy cztery lata w Hiszpanii i chcieliśmy mieć troszeczkę słońca. Tego nam brakuje. Wszystko musiałam urządzić, były białe ściany, podłoga, kominek i nic więcej. Urządzenie zajęło nam jakieś dwa - trzy miesiące. Żyliśmy przez chwilę tylko ze stołem, ale jak się ma drugą osobę to nie szkodzi - wyznała Dagmara Syprzak.

- Biegle władamy językiem francuskim, więc nie czuje się tutaj jak turysta - powiedział piłkarz. - Jest to nasz dom, faktycznie, ale myślę, że będziemy chcieli wrócić do Polski. Ja równie dobrze mogę mieszkać w innym miejscu, ważne żeby z moim mężem - dodała Dagmara Syprzak.

Jak mówi piłkarz, on i jego żona potrafią dostosować się do każdych warunków, ważne, że zawsze są razem. Razem założyli też stowarzyszenie, które ma aktywizować dzieci i zachęcać do grania w piłkę ręczną.

Zobacz wideo: Pilates prosto z Paryża

Pilates prosto z Paryża
Pilates prosto z Paryża
Dzień Dobry TVN

Pilates w paryskim wydaniu

Dagmara Syprzak skończyła studia z zakresu biznesu międzynarodowego, ale po wyprowadzce z mężem do Barcelony postanowiła zmienić zawód i została trenerką pilatesu. W Paryżu ma swoje studio. Jednym z uczestników jej zajęć jest oczywiście mąż.

Trenerka pilatesu pojawiła się także w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak popularny jest pilates w Paryżu. - Dużo kolegów Kamila z drużyny, sportowców czy nawet żony piłkarzy przychodzi do mnie na zajęcia. Paryż jest takim miejscem gdzie jest dużo ludzi międzynarodowych czy tancerzy czy baletnic i to jest wśród nich bardzo popularna dyscyplina - zdradziła.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości