Prowadzący Dzień Dobry TVN wrócili pamięcią do czasów dzieciństwa. Jak wyglądały święta wielkanocne w ich domach?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Z czym kojarzy się Wam Wielkanoc?
Z czym kojarzy się Wam Wielkanoc?
Jak gwiazdy spędzają Wielkanoc? (napisy)
Jak gwiazdy spędzają Wielkanoc? (napisy)
W świecie kur wielkanocnych (napisy)
W świecie kur wielkanocnych (napisy)
Dekorujemy koszyczek wielkanocny
Dekorujemy koszyczek wielkanocny
Pyszne pasty jajeczne na Wielkanoc
Pyszne pasty jajeczne na Wielkanoc
 Upiększamy dom na święta - napisy
Upiększamy dom na święta - napisy
Upiększamy dom na święta
Upiększamy dom na święta
Wielkanocne przysmaki
Wielkanocne przysmaki
Palmy wielkanocne sięgają nieba
Palmy wielkanocne sięgają nieba
Wyjątkowy zając wielkanocny
Wyjątkowy zając wielkanocny
Dobre choć wielkopostne
Dobre choć wielkopostne
Kiełki i mikrolistki - zdrowie z parapetu
Kiełki i mikrolistki - zdrowie z parapetu
Staropolskie sekrety wielkopostnych olejów
Staropolskie sekrety wielkopostnych olejów
Przepisy na dania z kiełbasą
Przepisy na dania z kiełbasą
Wielkanoc wiąże się z wieloma zwyczajami i obrzędami. W różnych regionach Polski związane z nią tradycje wyglądają nieco inaczej. Nie umknęło to uwadze prowadzących Dzień Dobry TVN, którzy postanowili wymienić się spostrzeżeniami na temat celebrowania świąt w rodzinnym gronie. Co królowało na ich stołach w dzieciństwie? Jakie wspomnienia na stałe zapisały się w ich pamięci?

Święta wielkanocne oczami prowadzących Dzień Dobry TVN

Święta wielkanocne to przede wszystkim radość płynąca ze spędzonych w gronie najbliższych chwil, ale i rozmaite zwyczaje. Prowadzący Dzień Dobry TVN postanowili wrócić pamięcią do czasów dzieciństwa i opowiedzieć o tradycjach, jakie kultywowało się w ich domach. Krzysztof Skórzyński przyznał, że w młodości z niecierpliwością oczekiwał na lany poniedziałek.

- Ja się wychowałem na warszawskim Bródnie. U nas nie było miękkiej gry (...). Tam było wiadro, za każdym razem - wyjawił dziennikarz tuż po tym, jak o swojej słabości do śmigusa-dyngusa opowiedziała Małgorzata Ohme.

- Ja czekałam rok na to. My z tymi wiadrami szłyśmy, mokre - zdradziła nasza prowadząca.

Świątecznymi wspomnieniami podzieliła się również Dorota Wellman. W jej rodzinnych stronach niebagatelne znaczenie miało święcenie pokarmów. Co ciekawe, nie miało ono nic wspólnego z zabieraniem do kościoła wielkanocnych koszyczków.

- My mieliśmy w miejscowości, gdzie babcia mieszkała, stół święcony na zewnątrz. Przychodzili ludzie z okolicznych domów, ustawiali wszystko na jednym długim stole i ksiądz przyjeżdżał do nas (...). To bardzo mi utkwiło w pamięci - przyznała prezenterka.

Święta wielkanocne a poczucie straty

Prowadzący Dzień Dobry TVN z nieskrywaną przyjemnością opowiedzieli o wielkanocnych zabawach oraz tradycyjnych specjałach, które gościły na ich stołach w dzieciństwie. Ich rozmowa nie ograniczała się jednak wyłącznie do wspomnień z młodzieńczych lat. Małgorzata Ohme zauważyła, że Wielkanoc nie zawsze niesie za sobą poczucie szczęścia. Zwróciła się do osób, które w trakcie tegorocznych świąt będą musiały mierzyć się z trudnymi emocjami.

- Chcemy, żeby nasze święta były jak najbardziej radosne, ale czasem nie są (...). Przez to, że je tak cudownie obchodzimy, wiążą się szczególnie z takim brakiem obecności osób, których nie ma. Ze stratą. Z poczuciem żałoby, żalu, samotności. Dlatego zapraszamy Was na godz. 20:00 na LIVE na Facebooku Dzień Dobry TVN, gdzie będziemy sobie rozmawiać. Rozmawiać o żalu, tęsknocie, ale też o takiej drodze do zdrowienia, do pogodzenia się z tym - zachęcała nasza prowadząca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości