Gwiazdy

Michał Koterski: "Bóg pomógł mi wyjść z choroby, jaką jest uzależnienie"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Michał Koterski zasłynął rolami aktorskimi w wielu polskich produkcjach oraz rozrywkowym stylem życia. Kilka lat temu przeszedł jedną z najbardziej spektakularnych przemian w polskim show biznesie. Odnalazł Boga, zerwał z nałogami i całkowicie zmienił swoje życie. Niedawno świętował 40. urodziny, które postanowił spędzić w Medjugorie.

Podróż do Medjugorie

Przez lata Michał Koterski zmagał się z nałogami. W powrocie do zdrowia pomogła mu religia. Dziś z dumą przyznaje, że poradził sobie z chorobą uzależnienia i swoją ogromną wdzięczność kieruje do Boga. Swoje 40. urodziny spędził na modlitwie w Medjugorie.

Zobacz także: Terapia alkoholowa - na czym polega leczenie alkoholizmu?

Do Medjugorie przyjeżdża się na specjalne zaproszenie Matki Boskiej. Ze względu na to, co się stało w moim życiu 5 lat temu, jak są takie zaproszenia, to ja już się nie zastanawiam. Bóg pomógł mi wyjść z choroby, jaką jest uzależnienie. Zmagałem się z nią od 14. roku życia. Byłem w czynnym, ciężkim uzależnieniu i nie pomagały mi żadne terapie, żadne ośrodki. 5 lat temu uklęknąłem i poprosiłem Boga, żeby pomógł mi pokonać tę obsesję picia i ćpania i rzeczywiście to zrobił – wyjawił Michał Koterski.

Zobacz: Rozmowę z księdzem Dominikiem Chmielewskim, który towarzyszył Michałowi Koterskiemu w podróży do Medjugorie.

Fenomen Medjugorie

Medjugorie to miejscowość w Bośni i Hercegowinie, która znana jest przede wszystkim jako miejsce kultu religijnego. W 1981 roku 6 osób oznajmiło, że objawiła im się tam Matka Boska. Od tamtej pory, miejscowość stanowi cel wędrówki wiernych z całego świata, którzy liczą na to, że doświadczą głębokiej konfrontacji z prawdą o swoim życiu. Każdego roku do Medjugorie przyjeżdża niemal 3 miliony pielgrzymów, którzy mają nadzieję doznać bliskiej obecności Maryi.

Medjugorie jest określane jako miejsce, w którym Niebo przychodzi na ziemię lub konfesjonał świata. Ludzie, którzy przyjeżdżają z całego świata, ni stąd, ni zowąd czują wielkie pragnienie pokutowania za grzechy, spowiadania się, wynagradzania za grzechy, powrotu do Boga. Jest różaniec, droga krzyżowa, czyli dokładnie to, co mamy na wyciągniecie ręki tutaj, w Polsce. W Medjugorie, Bóg w niesamowity sposób pokazuje głębię sakramentów, mocy Kościoła i tego, co my być może traktujemy trochę pobieżnie. Tam Matka Boża pokazuje, że to jest największa siła we wszechświecie – wyjaśnił ksiądz Dominik Chmielewski.

Jak twierdzi ksiądz Dominik Chmielewski, Medjugorie jest miejscem, w którym objawia się moc Kościoła. Nie cuda, znaki i nieprawdopodobne zjawiska, lecz bliska obecność Matki Bożej, jest tym, co czyni to miejsce wyjątkowym. Pielgrzymi zapominają tam o wszystkim, wchodzą w atmosferę Nieba i doświadczają nieprawdopodobnego pokoju serca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Michał Koterski boksuje się z życiem. „Moja przemiana jest efektem bożej łaski”

Co warto zobaczyć na Bałkanach? Najciekawsze miejsca

Marcela Leszczak i Michał Koterski uczą się śpiewać. Zapowiada się rodzinny projekt

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości