Gwiazdy

Jaki naprawdę jest Marek Kalita? Aktor oczami rodziny i przyjaciół

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Monika Nasternak
Światła na... Marka Kalitę

Marek Kalita to aktor, którego nie trzeba przedstawiać. Widzowie TVN i Player.pl doskonale znają go z takich produkcji jak: "Na Wspólnej", "Pajęczyna" czy "Szadź". A jaki artysta jest prywatnie? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska w cyklu  "Światła na…". 

"Światła na... Marka Kalitę". Aktor okiem partnerki i przyjaciół

Marek Kalita jest aktorem, reżyserem i scenografem. Należy do zespołu warszawskiego Teatru Nowego. Ma na swoim koncie dziesiątki ról w polskich produkcjach serialowych i filmowych. Prywatnie związany jest z aktorką i reżyserką Aleksandrą Popławską.

- Jest aktorem, który proponuje niekonwencjonalne rozwiązania. Jest inteligentny. (...) Marek we wszystkich wywiadach z uporem maniaka twierdzi, że jestem jego żoną. Mam nadzieję, że to jest jego marzenie (śmiech), ale jestem partnerką, na razie przynajmniej. Jest szarmancki i bardzo pomocny. W każdej chwili można na niego liczyć, a mam wrażenie, że to kobietom bardzo imponuje - tłumaczyła aktorka.

A jakim jest przyjacielem?

- Wspaniałym. Szybko zdałem sobie sprawę, że bez słów się rozumiemy i dlatego się dłużej śmiejemy. To jest jedyny człowiek, którego znam, który przed każdym spektaklem, nawet jak gramy ich 20, to chodzi i powtarza cały tekst w kółko - zaśmiał się Piotr Polak.

- Marek jest bardzo skrytą osobą, ale i niezwykle ciepłą. Niby skryty, ale ma nieprawdopodobne poczucie humoru i potrafi odpalić wrotki. Był moim księciem Filipem, potem przyjacielem-gejem w "Niezidentyfikowanych szczątkach", potem mężem we "Francuzach" i synem w "(A)pollonii" - mówiła Magdalena Cielecka, która nieraz współpracowała z aktorem w teatrze.

Marek Kalita - rodzinnie

Natomiast miejscem na Ziemi Marka Kality jest Kampinos. - Nigdy nie przypuszczałem, że tak będzie, bo jestem ze Śląska, z miasta i wydawało mi się, że to jedyne miejsce, gdzie mogę normalnie funkcjonować - podkreślił aktor.

Marek Kalita spełnia się również w roli ojca. Posłuchaj wypowiedzi córek aktora w materiale wideo "Światła na... Marka Kalitę".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości