Katarzyna Sokołowska o najważniejszej roli w życiu: "Muszę być zdrowa i sprawna"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Hładki
Kasia Sokołowska i jej mężczyźni
Kasia Sokołowska i jej mężczyźni Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Katarzyna Sokołowska i jej partner Artur Kozieja w zeszłym roku zostali rodzicami Iva Lwa. Co stało za wyborem oryginalnych imion? Czy macierzyństwo zmieniło reżyserkę pokazów mody? Czy udało im się stworzyć szczęśliwą rodzinę patchworkową? Na te pytania odpowiedzieli w rozmowie z Mateuszem Hładkim, reporterem Dzień Dobry TVN.

Katarzyna Sokołowska i Artur Kozieja o synu. Jaki jest Ivo Lew?

Katarzyna Sokołowska ma za sobą trudną drogę do macierzyństwa. Wraz z partnerem starała się o dziecko kilka lat. Szczęśliwie 11 miesięcy temu powitała na świecie syna.

- Dopiero byłam w ciąży, rodziłam, a teraz dziecko ma już prawie rok. Niesłychane - przyznała reżyserka pokazów mody, która na wywiad włożyła czarną koszulkę z białym napisem "mama". - Marzyłam o tym, ale nie sądziłam, że będę mogła włożyć taki T-shirt. Wzruszam się za każdym razem, gdy o tym myślę, mówię. To najważniejsza rola w życiu - dodała.

Mały Ivo Lew jest tak samo aktywny, jak jego rodzice. - Ciągle się uśmiecha. Chyba ma to po mnie, ale przede wszystkim potrafi nawiązywać świetne relacje z nieznajomymi. Jest otwarty na wszystkich. Czasami inicjuje wręcz kontakt wzrokowy - mówił przedsiębiorca Artur Kozieja w rozmowie z Mateuszem Hładkim - Jak ktoś nie reaguje na śmiech, to zaczyna chrząkać jak dorosły i tym ściąga uwagę, a potem jest już tak uroczy, że nie można mu się oprzeć - dopowiedziała Katarzyna Sokołowska.

Imię Ivo (zwłaszcza pisane przez "v", a nie "w") jest rzadko spotykane w Polsce. Dlatego reporter Dzień Dobry TVN zapytał rodziców, co stało za tym wyborem. - Ivo jako to pierwsze imię wydało nam się międzynarodowe, artystyczne. Imię daje potencjał dziecku - tak mi się wydaje, ale Lew z kolei ma moc - tłumaczyła mama chłopca.

Rodzina patchworkowa - przepis na sukces

Artur Kozieja z poprzedniego związku ma dwie już prawie dorosłe córki, z którymi Katarzyna Sokołowska znalazła wspólny język. Jak jej się to udało?

- To jest kwestia otwartości, każdej ze stron. [...] To w patchworkowych rodzinach jest bardzo ważne, żeby zrozumieć drugą stronę, jej emocje i gdzieś na końcu się spotkać - wyjaśniła reżyserka pokazów mody. - Ta relacja może była też o tyle łatwiejsza, że mamy do czynienia z dorosłymi już dziewczynkami. Kobietami można powiedzieć, dla których ten mały, który się pojawił, jest ciekawym "zjawiskiem", do którego musiały się przyzwyczaić. Bardzo szybko to nastąpiło - zaznaczył przedsiębiorca.

Odkąd Katarzyna Sokołowska została mamą, zaczęła więcej czasu poświęcać sobie i swojemu zdrowiu. - Jak robiłam pokazy, byłam w tym rytmie ciągła premiera, a że jestem silna i fizycznie, i psychicznie, to kompletnie przestałam sobie poświęcać uwagę. Teraz myślę zupełnie inaczej, że muszę być zdrowa, sprawna, zadowolona, spełniona, żeby temu dziecku dać całą energię. Też troszkę inaczej patrzę na świat i życie. To dostałam od tego malucha, to jest bezcenne absolutnie - wyjawiła reżyserka pokazów mody.

Kto wstaje w nocy do Iva? Jak zrodził się pomysł na zbudowanie spa? Nad jakimi projektami pracuje para? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości