Gwiazdy

Szczere wyznanie Jacka Braciaka: "Moja córka okazała się mężczyzną"

Gwiazdy

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
Zwierciadło
Dzień Dobry TVN Online/x-newsJacek Braciak

Jacek Braciak to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Widzowie znają go z głośnych produkcji takich jak "Kler" czy "Pod mocnym aniołem" oraz serialu "BrzydUla". W najnowszym wywiadzie ujawnił, że jest ojcem transpłciowego dziecka. To kolejna publiczna osoba, po dziennikarzu Piotrze Jaconiu, która zdobyła się na ten odważny krok.

Jacek Braciak o swoim synu

Jacek Braciak jest znanym aktorem filmowym i teatralnym. Zajmuje się również dubbingiem. Publiczności dał się poznać dzięki rolom w takich filach jak "Kler", "Pod mocnym aniołem", "Drogówka", "Wołyń" i Róża" oraz seriali "Prawo Agaty" czy "BrzydUla". Za swoje kreacje został nagrodzony Orłem i Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni.

W rozmowie z miesięcznikiem "Zwierciadło" wyznał, że jest ojcem transpłciowego dziecka.

- Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni - powiedział aktor na łamach magazynu "Zwierciadło".

Zobacz wideo: "Mam transpłciową córkę" - wyznanie Piotra Jaconia

"Mam transpłciową córkę" - wyznanie Piotra Jaconia
"Mam transpłciową córkę" - wyznanie Piotra Jaconia
Dzień Dobry TVN

Jak zapewnił w wywiadzie, kocha swoje dzieci bezwarunkowo. - Starałem się też szanować ich wybory, oduczyć się myślenia typu: "Byłoby lepiej, gdybyś…". Nie, dla mnie byłoby lepiej, ale czy dla nich? - przyznał.

Historia Piotra Jaconia

Jacek Braciak jest drugą, znaną w polskiej przestrzeni medialnej osobą, która zdecydowała ujawnić transpłciowość swojego dziecka. Wcześniej na podobny krok zdobył się dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń. Doświadczenia córki zainspirowały go do wydania książki "My, trans".

- Postanowiłem napisać reportaż, który jest trochę moją opowieścią. Uznałem, że pokazanie perspektywy rodzica pozwoli nam zrozumieć to, w jakiej są sytuacji i co przeżywają ich dzieci. Tym samym zaczniemy rozumieć, czym jest transpłciowość - mówił Piotr Jacoń w Dzień Dobry TVN.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: Zwierciadło

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online/x-news

Pozostałe wiadomości