Gwiazdy

Nowa piosenka zespołu Czerwone Gitary. "Napisałem ją, kiedy miałem 15 lat"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Nowy singiel zespołu Czerwone Gitary

Ze względu na pandemię Czerwone Gitary z małym opóźnieniem świętują 55-lecie istnienia zespołu. Dziś powracają do nas z nowym singlem pt. "Sto gradowych chmur" i jubileuszowymi koncertami. Jakie jeszcze niespodzianki przygotowali dla swoich fanów?

Czerwone Gitary świętują 55-lecie pracy artystycznej

3 stycznia 1965 roku powstał zespół Czerwone Gitary, który łączy pokolenia. W naszym studiu gościł obecny skład, czyli Jerzy Skrzypczyk, Arkadiusz Wiśniewski, Mieczysław Wądołowski, Dariusz Olszewski i Marek Jabłoński, którzy opowiedzieli o obchodach 55-lecia istnienia.

- Udało nam się zagrać tylko trzy koncerty. Musieliśmy przerwać z wiadomych powodów. Jest przede wszystkim bardzo bogaty repertuar. Koncert trwa ponad dwie godziny, jest przekaz medialny, troszeczkę naszej historii, co jest moim zdaniem ciekawe. No i wracamy teraz - tłumaczył Jerzy Skrzypczyk, lider zespołu, wokalista, perkusista.

Zespół w najbliższym czasie zagra koncerty m.in. w Gdańsku, Kaliszu, Płocku czy Inowrocławiu.

- Czerwone Gitary siłą rzeczy trochę inaczej wyglądają, ale staramy się grać bardzo podobnie. Nie odcinamy się od historii, od tych wielkich przebojów, które powstały wiele lat temu. Nowe piosenki takie jak "Sto gradowych chmur" są w podobnej konwencji, co prawda trochę brzmią nowocześniej, bo zmieniło się instrumentarium, trochę inaczej są zaaranżowane, ale ta podstawa, czyli melodyjność i fajne teksty staramy się, żeby były cały czas takim fundamentem - tłumaczył Arkadiusz Wiśniewski, wokalista, kompozytor, basista.

Singiel "Sto gradowych chmur"

Do sieci niedawno trafił teledysk do nowego singla "Sto gradowych chmur".

- Piosenka ma o tyle ciekawą historię, że ja ją napisałem dość dawno temu, bo kiedy miałem 15 lat. Została przysypana piosenkami w szufladzie i sobie leżała. Jakiś czas temu, kiedy pojawił się pomysł na wydanie nowego singla, przeglądałem różne piosenki i zobaczyłem ją. Stwierdziłem - kurczę, pasuje idealnie. Zaskoczyło mnie to, że już kilka lat temu miałem inklinacje czerwonogitarowe, bo na tamten moment trochę inną muzyką się interesowałem. Autorem tekstu jest Łukasz Kleszowski, z którym napisałem już kilka piosenek - wyjaśnił Arkadiusz Wiśniewski.

To nie koniec niespodzianek, bo Czerwone Gitary znów przed świętami planują wydać zimową piosenkę. - Przez kilka lat nazbierało się ich kilka, w związku z tym planujemy wydać EPKę albo płytę z piosenkami zimowymi - zapowiedział basista.

Natomiast na scenie Dzień Dobry TVN Czerwone Gitary wystąpiły z nowym singlem "Sto gradowych chmur". Posłuchaj w materiale wideo:

 Czerwone gitary w piosence „Sto gradowych chmur”
Czerwone gitary w piosence „Sto gradowych chmur” Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości