Gwiazdy

Brooke Shields. Kim jest najpopularniejsza aktorka lat 80.?

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Brooke Shields

Brooke Shields to aktorka, która pierwsze kroki w świecie show-biznesu stawiała już jako 11-miesięczne dziecko. Od tamtej pory wystąpiła w wielu reklamach, filmach i spektaklach. Szczyt jej popularności przypadł na przełom lat 70. i 80., gdy była nazywana "najpiękniejszą aktorką Hollywood". Gwiazda niedawno ujawniła szokujące informacje na temat dzieciństwa spędzonego w świetle kamer.

Brooke Shields. Kim jest?

Brooke Shields to modelka i aktorka, pochodząca z arystokratycznego rodu założycieli dużej marki kosmetycznej. Gwiazda przyszła na świat 31 maja 1965 roku w Nowym Jorku w angielsko-francuskiej rodzinie. Choć próbowała wieść zwyczajne życie i po ukończeniu szkoły zapisała się na romanistykę na Uniwersytecie Princeton, krótko po nich wróciła do grania w filmach.

Gwiazdy o związkach

Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
wideo 2/6

Gwiazda była związana z wieloma znanymi mężczyznami, m.in. z aktorem Scottem Baio, Mattem Dillonem, Johnem Travoltom, Dodi Al-Fayedem i Nicolasem Cage'em. Ostatecznie związała się z producentem Chrisem Henchym, z którym ma dwoje dzieci: Rowan Francis i Grier Hammond.

Brooke Shields. Kariera i filmy

Karierą małej Brooke Shields od samego początku kierowała jej matka Teri, która tuż po narodzinach miała już pomysł na przyszłość dziewczynki. Niespełna roczna Brooke wystąpiła w reklamie mydła, później innych dziecięcych akcesoriów.

Jako 9-latka Shields zadebiutowała w produkcji telewizyjnej "Po upadku", gdzie partnerowała Faye Dunaway i Christopherowi Pummerowi. Występ u boku największych gwiazd zagwarantował jej dobry start w Hollywood, a jej kariera nabrała rozpędu, gdy dziewczynka miała zaledwie 12-lat. To wtedy zagrała w kontrowersyjnym filmie "Ślicznotka" oraz chwilę później w "Błękitnej Lagunie". W obu produkcjach gwiazda była zmuszona grać w roznegliżowanych scenach, przez co obu filmom zarzucano propagowanie pornografii z udziałem dzieci, a to już nawet w latach 70. było związane ze skandalem.

Niepochlebne zarzuty skierowane w matkę Brooke nie zniechęciły jej do dalszego pchania swojej pięknej pociechy w stronę popularności. Shields w 1980 roku została najmłodszą modelką, która pojawiła się na okładce modowego magazynu Vogue. Niedługo potem Calvin Klein wybrał ją na swoją muzę i opublikował kampanię reklamową, gdzie 15-letnia Brooke miała na sobie tylko jeansy. Hasło promujące markę brzmiało: "Chcesz wiedzieć, co stoi między mną a moimi Calvinami? Nic."

Brooke Shields dopiero jako dojrzała kobieta była w stanie opowiedzieć historię swojego dzieciństwa w świetle reflektorów. Z perspektywy czasu widzi, że niektóre zachowania reżyserów, producentów, a nawet jej matki - były niepokojące. Choć gwiazda należała do najpopularniejszych aktorek i modelek lat 80, a na początku tej dekady wystąpiła na ponad 400 okładkach kolorowych magazynów, dziś rzadko występuje na ekranie. Wraz z latami 2000 jej kariera aktorki nieco zwolniła i gwiazda zaczęła gościnnie występować w filmach i serialach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Steve Granitz / Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości