Gwiazdy

Anne Heche została dawczynią narządów. "Będzie nam brakowało jej światła"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
NBC News/tmz.com
Anne Heche

Ostatnim życzeniem Anne Heche było oddanie narządów do przeszczepu. Jej wola została spełniona. Jak podają zagraniczne media, organy amerykańskiej aktorki trafiły do ośmiu osób.

Anne Heche uratowała życie ośmiu osobom

Odeszła Anne Heche. Po odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie - zgodnie z wolą aktorki - jej organy zostały przekazane do transplantacji.

- Już dawno zdecydowała się na oddanie swoich narządów. Była podtrzymywana przy życiu, aby ustalić, czy któreś z nich mogą być oddane. [...] Zostanie zapamiętana za swoją odważną szczerość. Będzie nam brakowało jej światła - przekazano w komunikacie prasowym.

Zobacz wideo: Rozmowy o śmierci

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Jak poinformował NBC News rzecznik aktorki, znaleziono licznych biorców, którzy przeszli etap kwalifikacji do przeszczepu. Zdaniem informatora portalu tmz.com udało się pomóc ośmiu osobom. 

Anne Heche - tragiczny wypadek

Anne Heche znana z takich produkcji jak: "Ally McBeal", "Sześć dni, siedem nocy" czy "Donnie Brasco" w zeszłym tygodniu trafiła do szpitala w stanie krytycznym po tym, jak jej samochód wjechał w budynek. Auto stanęło w płomieniach, a gwiazda uległa poparzeniom.

- Niestety z powodu wypadku Anne Heche doznała poważnego uszkodzenia mózgu powodującego niedotlenienie - przekazała rodzina w oficjalnym oświadczeniu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz wideo: Jak śmierć syna może uratować życie?

Jak śmierć syna może uratować życie?
Jak śmierć syna może uratować życie? Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: NBC News/tmz.com

Źródło zdjęcia głównego: Axelle/Bauer-Griffin/Getty Images

Pozostałe wiadomości