Filmy biograficzne o kultowych muzykach. "Podobno Val Kilmer tak mocno wczuł się w rolę, że po zakończeniu wymagał pomocy psychiatry"

Aktualizacja:

18 czerwca swoje urodziny obchodzi legenda światowej sceny – Paul McCartney. Z tej okazji Anna Wendzikowska, w ramach piątkowego przeglądu, przyjrzała się filmom biograficznym o kultowych muzykach. Jakie tytuły znalazły się na jej liście?

Filmy biograficzne cieszą się dużą popularnością. Jak tłumaczy Anna Wendzikowska wcale nie muszą być to wybitne produkcje, bo w tym przypadku najważniejsza jest postać. Ponadto, podczas oglądania filmów o muzykach, niekiedy zdarza nam się śpiewać, co jest dodatkowym atutem. Przykładem jest, chociażby "Bohemian Rapsody". Kto nie nucił kawałków "Queen", oglądając ten film, niech pierwszy rzuci kamień... A teraz do rzeczy. Jakie filmy, oprócz biografii Freddy'ego Mercure'ego, znalazły się na liście dziennikarki?

"The Rocketman" - filmowa biografia Eltona Johna

- W procesie tworzenia bardzo czynny udział brał sir Elton John, który był również producentem tego filmu. Co ciekawe prawda ukazana w "The Rocketman" nie ucierpiała, ponieważ Elton John chciał pokazać wszystkie swoje batalie z narkotykami i trudne momenty w życiu – tłumaczyła Anna Wendzikowska.
Eltona Johna zagrał Taron Egerton, który otrzymał za tę rolę Złotego Globa. – Spędził 50 godzin na przymiarkach kostiumów. W każdej scenie występuje w peruce. Tych przygotowań wokalnych i wizerunkowych było bardzo dużo. Plus miał taką amplitudę emocji do zagrania i jeszcze Elton John siedział i na niego patrzył... – podkreśliła dziennikarka.

"John Lennon. Chłopak znikąd"

To biograficzny film z 2009 roku o początkach życia Johna Lennona (lata 1955-1960). Powstał na podstawie wspomnień jego przyrodniej siostry. – Opowiada o tym, co go ukształtowało. Trudne relacje z mamą, jak go zostawiła, jak opiekowała się nim siostra mamy. To przedstawia, co się zdarzyło, że jego osobowość ukształtowała się w taki sposób. Co ciekawe w filmie ani razu nie pada nazwa zespołu - The Beatles - zauważyła Ania Wendzikowska.
Główną rolę zagrał Aaron Taylor-Johnson Debiut, który na planie poznał swoją przyszłą żonę – reżyserkę Sam Taylor Johnson.

"The Doors"

To amerykański film w reżyserii Oliviera Stone'a z Valem Kilmerem w roli głównej. - W filmie w roli epizodycznej wystąpiła prawdziwa żona Jima Morrisona, Patricia. Podobno Val Kilmer tak mocno wczuł się w rolę, że po zakończeniu zdjęć wymagał pomocy psychiatry - mówiła dziennikarka Dzień Dobry TVN.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Zobacz także:
Autor: Dominika Czerniszewska

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości