Gwiazdy

Anja Rubik chwali się sukcesem. "To jedna z najważniejszych nagród w mojej całej karierze!"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch

Anja Rubik pochwaliła się w mediach społecznościowym sporym sukcesem. Top modelka otrzymała jedno z najważniejszych wyróżnień w swoim życiu. To uhonorowanie jej dotychczasowych działań na rzecz edukacji seksualnej w Polsce.

Anja Rubik nagrodzona za działalność edukacyjną

Anja Rubik od dłuższego czasu walczy o dostęp do edukacji seksualnej, która w naszym kraju budzi wiele kontrowersji. Modelka pragnie umożliwić młodym ludziom rzetelną wiedzę na tematy, które do tej pory uważne były za tabu. Jak się okazuje, nastolatkowie nie rozmawiają o seksie ani w szkole, ani w domu. Z tego powodu informacji szukają w Internecie i dość często trafiają na przekłamany obraz rzeczywistości. Tę sytuację chce i powoli zmienia Anja Rubik. Gwiazda założyła fundację sexed.pl, a także dołączyła do globalnej akcji "Inside Out Project". Te działania zostały docenione przez nauczycieli.

W zeszłym tygodniu Asia odebrała w moim imieniu bardzo ważną dla mnie nagrodę Przyjaciółki Szkoły, przyznaną przez "Głos Nauczycielski" za działalność w zakresie edukacji seksualnej oraz mojej fundacji SEXED.PL. Jest to jedna z najważniejszych dla mnie nagród w mojej całej karierze!

Modelka zwróciła przy tym uwagę na pracę i obowiązki nauczycieli. Jak przyznała, pełnią oni bardzo ważną funkcję, kształcąc i wychowując przeszłe pokolenia. Mimo to ich pensje wciąż nie są adekwatne do wysiłku, jaki na co dzień wkładają.

- Nauczyciele i nauczycielki są wszystkim! Kształcą i w dużej części wychowują przyszłe pokolenia naszego kraju. Jest to najcenniejsza jednak najmniej doceniana i najsłabiej opłacana grupa ludzi w Polsce! Bardzo Wam dziękuję i jestem tak szczęśliwa, że mamy Wasze zaufanie! Wspólnie budujmy równą, otwartą, tolerancyjną i bezpieczną Polskę! Gratuluję także Dariuszowi Martynowiczowi nagrody głównej, Nauczyciela Roku 2021 - dodała Anja.

Anja Rubik z nagrodą "Głosu Nauczycielskiego"

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Fani licznie gratulowali modelce osiągnięć i ostatniego wyróżnienia. Ich zdaniem nadal trzeba walczyć o prawo do rzetelnej edukacji seksualnej.

- Brawo. Gratuluję serdeczne. To piękne, że próbuje Pani zmieniać świat. Zwraca uwagę na rzeczy, których wielu nie widzi bądź udaje, że nie dostrzega. Jeśli dzięki temu choć jedno istnienie czuje się lepiej na tym świecie, jakże warto!. Więcej takich kobiet jak Ty, to uratujemy świat. – czytamy w komentarzach.

Zobacz wideo:

Edukacja seksualna według Anji Rubik
Edukacja seksualna według Anji Rubik Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości