Anita Werner obchodzi urodziny. Swoją karierę zaczynała u boku Bogusława Lindy. Jak wtedy wyglądała?

Anita Werner o tym, dlaczego warto przekazać 1,5% podatku Fundacji TVN

Anita Werner urodziła się 28 marca 1978 roku w Łodzi. Na ekranie zadebiutowała jako 17-latka w filmie "Słodko gorzki" u boku Bogusława Lindy, jednak to Fakty TVN przyniosły jej największą rozpoznawalność.

Anita Werner i jej debiut filmowy

Dziennikarstwo nie od początku było planem na przyszłość Anity Werner. Ukończyła kulturoznawstwo ze specjalnością filmową na Uniwersytecie Łódzkim. Mając 17 lat, zamiast przygotowywać się do matury, pracowała na planie filmu "Słodko gorzki" w reżyserii Władysława Pasikowskiego.
Anita Werner zagrała główną rolę żeńską, a jej ekranowymi partnerami byli Bogusław Linda i Rafał Mohr. - To było coś niesamowitego, móc pracować z niesamowitymi gwiazdami filmu u gwiazdy-reżysera (...) Wiedziałam, że jestem totalnym amatorem. Znalazłam się wśród gwiazd i miałam poczucie, że robię wszystko, aby wykonać swoje zadanie jak najlepiej, ale c'mon, jest tylu ludzi, którzy robią to o wiele lepiej ode mnie – tak Anita Werner wspominała swoją filmową przygodę w programie "Kuba Wojewódzki".
"Słodko gorzki" nie był jedną aktorską przygodą popularnej obecnie dziennikarki. Werner zagrała także epizod w filmie "To my" oraz w serialu "Zostać Miss", gdzie wcielała się w postać Anity "Żyrafy" Borowskiej. Później jednak postanowiła porzucić aktorstwo i zająć się dziennikarstwem.

Anita Werner – dziennikarka z doświadczeniem

W 2001 roku Anita Werner rozpoczęła pracę w nowopowstałej stacji TVN24. Oprócz prowadzenia Faktów i serwisów informacyjnych, była też gospodynią takich programów jak m.in. "Dama Pik", "Studio 24", "Studio Europa" i "Prosto z Polski".
We współpracy z TVN Style, Anita Werner zrealizowała dwa filmy dokumentalne: "Miss Więzienia", w którym dziennikarka rozmawiała z kobietami osadzonymi w jednym z największych damskich zakładów karnych w Brazylii, oraz "Odbite z rąk Świetlistego Szlaku" – wstrząsający dokument, zrealizowany na terenie wioski kobiet ocalonych przed peruwiańską organizacją terrorystyczną.
Dziennikarka TVN i TVN24 napisała też cztery książki: "Dwa ognie" (2010) z Pawłem Siennickim, "Dama Pik" (2011), "Nieoficjalnie" (2012) – wywiad-rzeka z Włodzimierzem Cimoszewiczem oraz "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka" (2020) z Michałem Kołodziejczykiem, prywatnie partnerem życiowym Anity Werner.
U boku ukochanego Werner realizuje swoją kolejną pasję – biega. Jesienią 2020 roku po raz pierwszy w życiu przebiegła półmaraton. To jednak nie zakończyło jej treningów. Wygląda na to, że Anita dopiero się rozgrzewa – i w życiu, i w pracy.
Z okazji 45. urodzin życzymy Anicie Werner wszelkiej wspaniałości.
Zobacz wideo: Anita Werner o długiej pracy w TVN: To były także moje początki, bardzo dobrze wszystko pamiętam
Zobacz także:
Autor: Kamila Glińska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości