Piękny gest polskich skoczków. Tak wspierają Dawida Kubackiego i jego żonę

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Skoki narciarskie to czysta fizyka - EUROSPORT
Skoki narciarskie to czysta fizyka - EUROSPORTDzień Dobry TVN
wideo 2/7

W sobotę, 1 kwietnia, w Planicy rozegrały się dwa konkursy w sokach narciarskich. Po zakończonych zawodach polscy zawodnicy w piękny sposób okazali wsparcie Dawidowi Kubackiemu i jego żonie Marcie, która cały czas przebywa w szpitalu. Co takiego przygotowała dla nich polska kadra?

Piękny gest polskich skoczków

Z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych piątkowy (31 marca) konkurs indywidualny w skokach narciarskich w Planicy został odwołany i przełożony na kolejny dzień. Tym samym w sobotę, 1 kwietnia, rozegrano, aż dwa konkursy - najpierw indywidualny, a później drużynowy. Następnie zawodnicy i sztaby szkoleniowe spotkali się na tradycyjnej imprezie. Podczas świętowania sportowcy zdobyli się na piękny gest.

Aby pokazać, że cały czas myślą o Dawidzie Kubackim i jego żony, która z powodów kardiologicznych trafiła do szpitala, przygotowali wyjątkową tablicę. Umieścili na niej napis: "Kochana Marto, szybkiego powrotu do zdrowia". Na tablicy pojawiło się również mnóstwo podpisów przedstawicieli środowiska skoków narciarskich.

Zdjęcie tablicy w mediach społecznościowych pokazał Kamil Wolnicki, dziennikarz "Przeglądu Sportowego".

Jak czuje się żona Dawida Kubackiego?

Żona Dawida Kubackiego, Marta niedawno trafiła do szpitala. Kobieta została hospitalizowana z powodu poważnych problemów kardiologicznych. Sportowiec za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał wtedy, że stan jest bardzo ciężki, a on sam wycofuje się ze startu w kolejnych zawodach.

Na szczęście stan Marty Kubackiej zaczął się poprawiać. Kilka dni temu Rafał Kot, członek zarządu Polskiego Związku Narciarskiego oraz były fizjoterapeuta polskich skoczków, w rozmowie z Gazetą Krakowską wyznał, że: "Parametry diametralnie się poprawiają, patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem. Wszyscy trzymamy kciuki, wspieramy Martę i Dawida, jesteśmy z nimi razem. Oby odnieśli swój prywatny sukces i wszystko dobrze się skończyło".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości