Zwierzęta

Jak powstrzymać kota przed drapaniem mebli? "Nie obcinajmy kotom pazurów, nie okaleczajmy ich"

Zwierzęta

Autor:
Oskar
Netkowski
Przegląd mebli i gadżetów dla kotów

Miłośnicy kotów dobrze wiedzą, że te czworonogi nie przepadają za częstymi pieszczotami, a kiedy trzeba, potrafią nawet pokazać pazurki. Niestety często zdarza się, że rykoszetem obrywają wówczas nasze meble. Anna Nowak-Ibisz znalazła rozwiązania, które mogą pomóc obiciom kanap i krzeseł.

Anna Nowak-Ibisz o swoich kotach

Anna Nowak-Ibisz znana jest ze swojej miłości do zwierząt - zarówno psów, jak i kotów. Jej pupile nie mogą narzekać na brak rozpieszczania. "Pani Gadżet" dobrze wie, czego potrzeba milusińskim.

- Mam kotkę z domu tymczasowego - Figunię. Była malutka, zabiedzona, miała obdarty nosek, świerzb i wszystko inne. Rozkwitła u nas totalnie. Leczyliśmy ją tak na chory pęcherz, że zapączkowała pięcioma kotami. To był najszczęśliwszy czas w życiu moim i mojego syna - opowiadała prezenterka telewizyjna.

Meble i drapaki dla kotów - jakie wybrać?

Anna Nowak-Ibisz jak nikt inny zna się na gadżetach, także tych dla zwierząt. W rozmowie z Małgorzatą Ohme zaproponowała proste rozwiązania dla kotów, które możemy wykorzystać w naszych domach.

- Na kotach nie wymusza się pieszczot. Z kotem można pobawić się naturalną zabawką. Mam takie od Marysi Nowickiej - byłam u niej na zdjęciach do cyklu "Kobiece biznesy" w ramach "Pani Gadżet" w TVN Style. Te zabawki nie mają sztucznych barwników - mówiła.

- Koty uwielbiają kartony. Można je ustawiać tak, żeby koty przechodziły z jednego do drugiego. W środku jednego, który tutaj mam, jest poduszka lniana z naturalną owczą wełną, żeby im się lepiej spało. Ważne, żeby nie odganiać kota, kiedy np. składamy kartony. Ale apeluję - nie obcinamy kotom pazurów, nie okaleczajmy ich. Jeśli damy kotu rzeczy zastępcze do drapania, to nasze meble będą drapać mniej. Z naciskiem na mniej - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości