Zwierzęta

"Jeśli psy jedzą tylko raz dziennie, mają wyższy poziom inteligencji". Jak powinna wyglądać psia dieta?

Zwierzęta

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Dobrze odżywiony pies, to szczęśliwy pies
Dobrze odżywiony pies, to szczęśliwy piesDzień Dobry TVN
wideo 2/28

Zwierzęta domowe nie są w stanie samodzielnie podejmować decyzji dotyczących żywienia. Troska o ich dobrostan leży po stronie właścicieli, którzy powinni kontrolować zarówno jakość, jak i ilość podawanego pupilom pokarmu. W Dzień Dobry TVN przekonywali o tym autorzy książki "Zdrowy pies. Jak sprawić, aby twój przyjaciel zachował zdrowie i witalność jak najdłużej", dr Karen Shaw Beker i Rodney Habib.

Jak prawidłowo karmić psa?

Każdy pies potrzebuje zbilansowanej diety, pokrywającej określone zapotrzebowanie kaloryczne. Nie dziwi zatem fakt, że wielu właścicieli czworonogów przykłada dużą wagę do wyboru psiej karmy. Okazuje się jednak, że nie bez znaczenia pozostaje także liczba podawanych pupilom posiłków. Autorzy książki "Zdrowy pies. Jak sprawić, aby twój przyjaciel zachował zdrowie i witalność jak najdłużej" nie mają co do tego żadnych wątpliwości.

- Nie naprawimy swojego ciała, jeśli cały czas mamy w żołądku pożywienie. Musi być ten czas trawienia, a później czas regeneracji. Jedno z największych badań na temat psów mówi, że jeśli psy jedzą tylko raz dziennie, to mają o dziewięć razy mniej chorób (...), mają także wyższy poziom inteligencji - zauważył ekspert w dziedzinie zdrowia zwierząt domowych, Rodney Habib.

Zdrowie psa - jak o nie zadbać?

Prawidłowo skomponowany jadłospis nie wystarczy, by zapewnić pupilowi długie życie. Zdaniem ekspertów, czworonogi potrzebują nie tylko zdrowej diety, ale także odpowiedniej dawki ruchu. Niestety wiele osób zdaje się o tym zapominać.

- Psy muszą (...) się ruszać codziennie, muszą mieć ćwiczenia (...). To jest korzystne nie tylko dla metabolizmu, ale także dla mięśni, dla systemu limfatycznego - posumowała doświadczona lekarka weterynarii, dr Karen Shaw Beker.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości