Dom

Dom zainspirowany placem budowy. "Krążymy wokół głównego materiału, którym jest beton"

Dom

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie - inspirowali się placem budowy
Odpicowane mieszkanie - inspirowali się placem budowyDzień Dobry TVN
wideo 2/3
Dzień Dobry TVNOdpicowane mieszkanie - inspirowali się placem budowy

Stary Sącz. Mieszka tu małżeństwo, które zawodowo zajmuje się architekturą. Sami zaprojektowali i wybudowali dom. Jeśli chodzi o wnętrza, inspirowali się placem budowy. Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła z kamerą ich cztery ściany.

Dom niczym plac budowy

Dom ma 162 mkw. Nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska zajrzała do salonu z kuchnią, łazienki i pokoju dziecięcego. Zwróciła uwagę, że wnętrza wydają się nieco surowe.

- Jestem architektem, a mąż kierownikiem budowlanym. Trzeba było wybudować dom. Wszystko co tu jest zrobione, to mój pomysł. W środku też. Z racji naszego zawodu materiały budowlane są nam bardzo bliskie. Obracamy się wśród betonu, cegieł. Chcieliśmy, żeby strop był pokryty materiałami budowlanymi, żeby był surowy - powiedziała Karolina Barnach, właścicielka domu.

- Chciałam wprowadzić element rytmu we wnętrzu, przez wyselekcjonowanie innych elementów - dodała.

Łazienka i kuchnia w lastriko

Właścicielom domu zależało, by wszystkie wnętrza były ze sobą spójne. Znalezienie wspólnego elementu dla każdego z pomieszczeń to nie lada wyzwanie. Ale nie dla zawodowców.

- W kuchnią są płytki grasowe, które mają wzór lastriko. Oryginalne lastriko to szlifowany beton. Więc krążymy wokół tego głównego materiału, którym jest beton właśnie - opowiadała właścicielka domu.

- Lastriko komponuje się z wykończeniem kuchni, jakim jest granitowy blat oraz wyspa. Mało kto używa go do wykańczania wnętrz, bo kojarzy się z nagrobkami, ale odczarowaliśmy go tutaj - podkreśliła.

Także w łazience możemy poczuć surowego, aczkolwiek bardzo przytulnego ducha całego domu.

- Chodziło o to, żeby powtórzyć jakiś element z wnętrza głównego w łazience. Jet stal, powtórzenie elementów schodów. Wybrałam te same płytki, co lastriko - pokazywała Karolina Barnach.

Dziecięcy pokój jak z podwodnego świata

Mikołaj, syn właścicieli domu, jest dorastającym chłopcem. Za kilka lat może wyrosnąć z dziecięcych motywów. Rodzicom chłopca zależało na znalezieniu czegoś uniwersalnego.

- Lubię łóżko, tapetę i biurko - komentował mały Mikołaj.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości