Aranżacje wnętrz

Urządzanie małej łazienki – gdzie szukać inspiracji, gotowych aranżacji i projektów?

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:
mala lazienka jasna lustra wanna umywalka

Mała łazienka to duże wyzwanie. Każda jest nieco inna - mała łazienka z wanną, z prysznicem, z oknem, na poddaszu. A każdą trzeba urządzić tak, by była komfortowa. Przyda się każda podpowiedź.

Dobrą wiadomością jest, że hasło „ mała łazienka , co ja mam z nią zrobić?” jest wspólne dla wielu osób. A są one cennymi klientami producentów białego montażu, płytek ceramicznych czy armatury, dlatego na ich stronach internetowych mnóstwo jest porad i gotowych rozwiązań dla niedużych wnętrz. Pamiętają też o nich pisma i portale wnętrzarskie. Każde z tych miejsc jest studnią pomysłów i porad, jak powinna być urządzona mała łazienka . Podobnie, jak blogi oraz serwisy społecznościowe takie, jak Pinterest czy Facebook, gdzie można znaleźć zdjęcia łazienek urządzonych przez ich właścicieli lub przez architektów. Ich zaletą jest to, że prezentują realne zdjęcia, znajdzie się więc i mała łazienka w bloku , i mała łazienka z oknem czy mała łazienka na poddaszu.

Mała łazienka – inspiracje

Gotowe rozwiązania znajdziemy w pismach i serwisach wnętrzarskich. Często są to zdjęcia producenckie, ilustrujące wybrany przez redakcję temat, np. mała łazienka z wanną lub mała łazienka z prysznicem . Minusem takich zdjęć jest często ich studyjność. Trudno też domyślić się, jaką powierzchnię zajmują prezentowane zdjęcia. Często jednak redakcje publikują fotografie zrobione podczas sesji zdjęciowych w mieszkaniach i domach. Tu już dokładnie wiadomo, jaką powierzchnię zajmuje prezentowana mała łazienka . Co więcej, często mamy dokładne informacje, skąd pochodzą meble, biały montaż, armatura, a nawet drobiazgi, które się w niej znalazły. Jeśli takich szczegółów brakuje, wiele redakcji podpowiada w swoich materiałach, gdzie można kupić i ile kosztują rzeczy podobne do tych na zdjęciach.

Podobną wartość mogą mieć zdjęcia z serwisu Pinterest, na których użytkownicy oznaczają pochodzenie rzeczy znajdujące się w kadrze.

W prawdziwych wnętrzach szczególną wartość mają rozwiązania praktyczne. Dlatego dokładnie przyglądajmy się rozwiązaniom, jakie ma mała łazienka z wanną i pralką czy mała łazienka z prysznicem i wanną . Od studyjnych wnętrz, choćby i najpiękniejszych, odróżnia je to, że ktoś tam mieszka i rozwiązania, jakie zastosował podczas urządzania małej łazienki, muszą się sprawdzać w praktyce. Tym tropem warto podążać.

Mała łazienka – aranżacje

Ładne zdjęcia małych łazienek znajdziemy np. u producentów białego montażu, płytek, armatury. Warto się im przyglądać, bo często przedstawiają produkty przeznaczone specjalnie do małych łazienek. Nieduże umywalki przeznaczone do montażu nad wanną, sedesy o odrobinę mniejszych wymiarach niż typowe – nie tyle, by korzystanie z nich było mniej wygodne, ale na tyle, by dało się zaoszczędzić kilka centymetrów. Wszystko to podpowiedzi, z których dobrze jest korzystać. Mała łazienka , a zwłaszcza bardzo mała łazienka, wymaga często zastosowania niestandardowych rozwiązań.

Mała łazienka - projekty

Czasami rozwiązanie łamigłówki, jaką jest mała łazienka , przekracza nasze możliwości i potrzebujemy wsparcia fachowca. Tu z pomocą mogą przyjść pisma i serwisy wnętrzarskie, które często zatrudniają architektów, rozwiązujących problemy czytelników. Trzeba jednak mieć sporo szczęścia i cierpliwości, by to nasza mała łazienka została wybrana i architekt narysował plan jej zagospodarowania.

Projektanci i architekci wnętrz świadczą takie usługi odpłatnie. Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników – wielkości wnętrza, trudności jego zagospodarowania, renomy projektanta i jego cennika. Najtańsze są porady drogą internetowym. Można skorzystać np. z grup na Facebooku, by dowiedzieć się, ile może kosztować projekt małej łazienki.

Warto poprosić o pomoc profesjonalistę, jeśli nie możemy sobie poradzić z dylematem mała łazienka z prysznicem czy mała łazienka z wanną , albo kiedy wyzwaniem jest dla nas bardzo mała łazienka. Projekty obejmują zwykle nie tylko rozmieszczenie sprzętów, ale także właściwe oświetlenie, meble, półki. Jest na nich zwykle również propozycja aranżacji.

Nowoczesna mała łazienka

Choć luksusowe magazyny (czy to drukowane czy sieciowe) rzadko mierzą się z tematem mała łazienka , ale i w nich warto szukać inspiracji. Poznamy nie tyle gotowe rozwiązania, co obowiązujące trendy. Oczywiście nie przekładamy bezpośrednio, złoto kryształowy żyrandol może niekoniecznie, ale ciasna mała łazienka z wanną może zyskać, gdy zrobimy w niej gzyms z oświetleniem odbijającym światło od sufitu. Można też podejrzeć płytki i ciekawe dekoracje ścienne, w których dobrze będzie wyglądała nawet mała łazienka w bloku .

Dobrze też przyjrzeć się samym aranżacjom. Bo sukcesu w urządzaniu małej łazienki nie gwarantuje samo rozmieszczenie sprzętów, ale przede wszystkim ciekawy i spójny pomysł.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości