tłusty czawrtek

  tłusty czawrtek

  Tłusty czwartek to święto w sam raz dla łasuchów. W tym dniu na stołach królują nie tylko pączki wszelkiego rodzaju, ale również faworki. W kuchni Dzień Dobry TVN, finalista MasterChefa, Szymon Czerwiński, przedstawił swój przepis na faworki. Sprawdź, jak je przygotować.

  W tłusty czwartek pod cukiernią "Słodki Słony" w Warszawie jak co roku ustawi się długa kolejka po pączki od Magdy Gessler. W czym tkwi ich sekret?

  Słony karmel to smak stworzony przez francuskiego cukiernika. Pasuje idealnie jako nadzienie do pączków, zwłaszcza z bitą śmietaną. Sprawdź przepis Sebastiana Olmy, który zaprezentował go w kuchni Dzień Dobry TVN. 

  Pączki na słono wracają do łask. W kuchni Dzień Dobry TVN Sebastian Olma przygotował pączki na słono z wędzoną kaczką i kremowym pasztetem, idealne na tłusty czwartek i nie tylko. Sprawdź, jak zrobić je samodzielnie w domu.

  Najlepsze pączki, to te z obwódką? Być może spotkaliście się z takim stwierdzeniem. Prawdziwe polskie pączki, powinny mieć jaśniejsza obwódkę w połowie. Dlaczego? Jak się ją robi? Podpowiadamy.

  Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami i nie każdy ma ochotę pochłaniać pączki i faworki smażone na głębokim tłuszczu. Na szczęście jest zdrowsza i "chudsza" alternatywa - pieczone faworki. Sprawdź, jak prosto je przygotować i cieszyć się ich smakiem.

  Pączki kojarzą się przede wszystkim z karnawałem i Tłustym Czwartkiem. Często myślimy, że ich zrobienie jest trudne i wymaga odpowiednich umiejętności. Przedstawiamy przepis, który wyjdzie każdemu, nawet najmniej doświadczonym kucharzom - pączki kładzione łyżką. Niektórzy mogą je znać jako racuchy. 

  Tradycyjny pączek w zależności od wielkości i wagi ma od 250 do 500 kcal. Spalenie kalorii z jednego pączka może się okazać nie lada wysiłkiem. Sprawdź, ile trzeba biegać, żeby spalić pączka i jakie inne czynności pomogą w zrzuceniu pustych kalorii.

  Dziennikarz Mateusz Hładki uczył się pod okiem Lary Gessler, jak robić faworki, zwane też chrustem. Dlaczego Lara Gressler woli robić faworki na samych żółtkach? Jaki jest jej sekretny składnik? Na czym powinno się smażyć faworki? I dlaczego ciasto na faworki należy bić? Skorzystajcie z jej przepisu na faworki!

  Były już piosenki o miłości, rozstaniu, cierpieniu, o niczym, o filiżance i o rolowaniu... Tym razem usłyszycie piosenkę o pączku! :) Na naszej scenie, w tłusty czwartek, wystąpił zespół "Opcji Jest Wiele". Pewnie zgodzicie się, że refren wpada w ucho? To, co zaśpiewamy razem?