pokolenie

    pokolenie

    Ta rodzina ma się czym poszczycić. Od kilku pokoleń jej członkowie pielęgnują zamiłowanie do weterynarii. Tradycję zapoczątkował w latach 60. Tomasz Kuberka, a w jego ślady poszli syn oraz wnuki. O pasji i miłości do czworonogów porozmawialiśmy z Mirosławem Kuberką oraz jego dziećmi, studentami weterynarii Małgorzatą i Adamem.

    Podobno "seniorzy dzielą się na tych, którzy: śpią w kościołach od rana do wieczora, siedzą w przychodniach i słuchają na co są chorzy, członków PAP, czyli Polskiej Agencji Podwórkowej i w końcu na tych, którym chce się po prostu żyć". I to jak żyć! Aby spotkać się z tą ostatnią grupą, dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer musiał przybyć tanecznym krokiem na dancing międzypokoleniowy. Przekonał się, że tam wiek nie ma znaczenia i taniec łączy pokolenia.

    Ród Pellowskich zajmuje się wypiekaniem chleba od pokoleń. W 1947 roku z Wejherowa do zrujnowanego Gdańska przybyli piekarze Stanisław Pellowski i jego syn Józef. Dziś firmę Piekarnia - Cukiernia "Pellowski" w Gdańsku prowadzi razem z rodziną Grzegorz Pellowski, który 23 lata temu przejął ją po ojcu Józefie. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli Grzegorz Pellowski, Jakub Pellowski, który pracuje w rodzinnej piekarni oraz Łukasz Pellowski. W filmie Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" zagrali słynnych piekarzy, a Dorota Wellman tramwajarkę. Jak to się stało, że wystąpili w filmie Mistrza?