Związki i seks

Popularne polskie tancerki sformalizowały swój związek. "Mamy do siebie więcej praw"

Związki i seks

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TikTok/Youtube
Dwie kobiety biorą ślub

Magdalena Ignaczak i Daria Jonc od czterech lat trwają w relacji partnerskiej. Ich związek właśnie został sformalizowany. Kobiety podpisały akt notarialny. "Jesteśmy po miniślubiku" - ogłosiły w sieci.

Polki wzięły ze sobą "ślub"

Magdalena Ignaczak i Daria Jonc to zawodowe tancerki, a prywatnie partnerki, które bardzo chętnie udzielają się w mediach społecznościowych i prezentują historię swojej miłości. Prowadzą osobne profile na Instagramie i wspólne konto na platformie YouTube o nazwie GYALS LIFE, na którym zebrały ponad 60 tysięcy subskrybentów. Prawdziwą popularność zyskały dzięki aktywności na TikToku. Ich nagrania w aplikacji oglądane są przez niemal 700 tysięcy obserwatorów.

"Prince Charming"

"Prince Charming". Oskar Stańczak o kulisach show
"Prince Charming". Oskar Stańczak o kulisach show Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/22

Młode influencerki pod koniec stycznia obchodziły czwartą rocznicę związku. Miesiąc później poinformowały, że ich relacja nabrała mocy prawnych. Kobiety podpisały akt notarialny.

- Mamy to! Jesteśmy po miniślubiku, tak można to nazwać. Mamy do siebie więcej praw niż dwie godziny temu. Mamy prawa do siebie takie jak każda standardowa para - oznajmiły na TikToku.

Akt notarialny dla par jednopłciowych

Na czym polega sformalizowanie związku par homoseksualnych, by było ono zgodne z obowiązującym w Polsce prawem? Mowa o podpisaniu konkretnych pełnomocnictw.

- Ślubu formalnego na razie nie planujemy, bo i tak w Polsce nie możemy. Na tych karteczkach spisałyśmy prawa do siebie, praktycznie identyczne, jakbyśmy wzięły ze sobą ślub. Jest to super opcja dla par takich jak my. Zawarłyśmy tam między innymi takie możliwości jak: prawa informacyjne w szpitalu i decydowanie na temat zdrowia - wytłumaczyły tancerki.

Magdalena Ignaczak i Daria Jonc podjęły również decyzję o wspólnym zarządzaniu firmą, która zarejestrowana jest na jedną z nich. Pełnomocnictwo obejmuje także formalności związane z bankowością, ubezpieczeniami, testamentem i innymi ważnymi kwestiami urzędowymi.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TikTok/Youtube

Źródło zdjęcia głównego: Hinterhaus Productions/Getty Images

Pozostałe wiadomości